میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
دریادار خانزادی:
نام فرمانده هر شناور آمریکایی با مشخصات در بانک‌ اطلاعاتی ایران وجود دارد
نام فرمانده هر شناور آمریکایی با مشخصات در بانک‌ اطلاعاتی ایران وجود دارد
 

دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرد،‌ با دقت همه حرکات نیروی دریایی ایالات متحده را تحت نظر داریم و حتی نام فرمانده هر شناور آمریکایی و این ‌که چه دوره‌ای طی کرده و چه خصوصیات اخلاقی دارد در بانک‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی وجود دارد.
دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه پنجشنبه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع تحلیل شرایط منطقه در حوزه دریا و بررسی دستاوردهای نیروهای دریایی ارتش و سپاه، اظهار داشت: ناوگان نیروی دریایی ارتش تروریستی آمریکا را از مبدأ رصد می‌کنیم و از لحظه‌ای که طناب‌های خودشان را از اسکله جدا می‌کنند، رصد می شوند تا تمام مسیر که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با روش‌های خاصی که به آن مجهز شده است نقطه به نقطه رصد و پایش می‌شوند تا وارد منطقه اقیانوس هند می‌شوند.
وی افزود: در این منطقه رصدها با دقت و مراقبت بیشتری انجام می‌شود، به طور معمول از ۱۰ ماه گذشته یگان عمده آمریکایی وارد منطقه خلیج فارس نشده بود که علت آن هم این بود که نگرانی جدی از نزدیک شدن به منطقه داشتند و نگران این هستند که رفتار آنها با تحکم و برخورد جدی نیروهای جمهوری اسلامی ایران مواجه شود.
امیر خانزادی ادامه داد: اینکه در فاصله تقریبا ۶۰۰-۷۰۰ کیلومتری از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران در یک نقطه ایستایی قرار می‌گیرند، تصورشان این است که دور از دسترس ما ایستاده‌اند، غافل از اینکه در همان نقطه هم لحظه به لحظه تحت مراقبت ما قرار دارند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حضور آمریکایی‌ها در منطقه برای آرام کردن خاطر کشورهای سر سپرده است، گفت: آبهای تحت حاکمیت ایران از امنیت بالایی برخوردار است و هر سیگنالی از یک شناور دریافت می‌شود، حتی نام فرمانده شناور و اینکه چه دوره‌ای طی کرده و چه خصوصیات اخلاقی دارد در بانک های اطلاعاتی ما وجود دارد و نمایش داده می‌شود. وی درباره رزمایش‌های مشترک این نیرو با دیگر کشورها، گفت: رزمایش قفقاز ۲۰۲۰ در جریان است که تعدادی از کشورهای جهان حضور دارند و ما نیز حضور داریم که در بخش دریایی آن در دریای خزر دو ناو موشک انداز ما در آن حضور دارند. برای پایان سال هم در نظر داریم یک رزمایش مرکب دریایی با حضور کشورهای دیگر برگزار کنیم.
خانزادی درباره شلیک موشک از زیردریایی غدیر با بیان اینکه موشکی که از زیردریایی غدیر شلیک شد نمونه فعلی آن دو برابر برد دارد، گفت: فروند دوم و سوم فاتح که بدنه آنها در حال ساخت است بازدید کردیم. فروند چهارم فاتح هم از نوع خاصی از پیشران استفاده میکند که مستقل از هوا (AIP) عمل می‌کند و مدت زمان بیشتری در زیر آب می‌ماند.
وی درباره الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش، گفت: آذرماه امسال، پربار است و ناوشکن دنا، ناو مین شکار صبا و ناو موشک انداز زره آماده رونمایی خواهد شد و همچنین اولین ناو بندر جمهوری اسلامی که شناور بسیار بزرگی است و ۲۴ متر بزرگ‌تر از ناو خارک است و۶-۷ فروند بالگرد با خود حمل می‌کند و ظرفیت‌های زیادی از جنگ الکترونیک، موشکی، پهپاد، بالگرد و حتی عملیات ویژه را می‌تواند حمل کند و آذرماه رونمایی می شود.

کد مطلب: 115481
 
Share/Save/Bookmark