میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
 
 
تکرار توهمات ضد سوری تیلرسون

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا گفت آمریکا سوریه‌ای یکپارچه می‌خواهد بدون آنکه بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در آن نقشی داشته باشد.
تیلرسون که برای دیدار با استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل، به ژنو سفر کرده، مدعی شد: «حکمرانی خانواده اسد بر سوریه به پایان رسیده و تنها مسئله باقی مانده، نحوه اجرای آن است.» این ادعاها در حالی مطرح شده است که ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا اذعان کرد که در حملات این ائتلاف به سوریه و عراق ۵۱ غیرنظامی کشته شده‌اند.
در حوزه میدانی سوریه خبر می‌رسد ارتش سوریه که منطقه «حویجه صکر» در دیرالزور را آزاد کرده است همچنان به عملیات خود در جنوب شرق این استان برای آزادسازی شهر بوکمال ادامه می‌دهد. در کرانه خاوری رود فرات نیز، ارتش سوریه در محور شمال شرق دیرالزور به سمت منطقه «الجدیده» عملیات موفقت‌آمیزی در برابر تروریست‌های داعش داشت.
ارتش سوریه موفق شد کنترل ایستگاه (T۲) را به دست گیرد و به عملیات خود در ضمن عملیات والفجر ۳ ادامه دهد. پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، آزادسازی بیش از ۹۰ درصد از خاک سوریه از چنگ تروریست‌های تکفیری داعش را تأیید کرد. همچنین مقامات مسئول در شهر القریتین در حومه شرقی حمص، همچنان سرگرم پاکسازی این شهر و جستجو برای یافتن جنازه غیرنظامیانی هستند که در قالب کشتارهای جمعی توسط گروه تروریستی داعش به شهادت رسیده‌اند. روسیه اعلام کرد که گزارش سازمان ملل درباره حمله شیمیایی در سوریه بر مبنای روش‌های نادرست و ناقص تنظیم شده است. کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سوریه به در گزارشی که منتشر کرد، دولت سوریه را عامل این حمله معرفی کرد.

کد مطلب: 101585
 
Share/Save/Bookmark