میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
در نشست خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت مطرح شد
سینماگر انقلاب باید مطالبه‌گر باشد

نشست خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و مراسم رونمایی از پوستر نکوداشت ها با حضور محمد خزاعی دبیر جشنواره، حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای دفاع مقدس و یزدان عشیری مدیر روابط عمومی روز گذشته برگزار شد.
در ابتدا از پوسترهای نکوداشت حمید آخوندی، یدالله صمدی، حبیب‌الله کاسه‌ساز و ضیاءالدین دری رونمایی شد.
محمد خزاعی در آغاز بخش خبری این نشست نیز با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به مثابه بزرگ‌ترین گردهمایی و اجتماع سینماگران انقلاب و فیلمسازان انقلابی۵ تا ۹ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود خاطر نشان ساخت: این جشنواره در ادامه در استان‌های اصفهان- زنجان- همدان و سپس در قالب هفته سینمای مقاومت در چند کشور دیگر برگزار می‌شود.
به گفته وی این جشنواره پژواک صدای مستقل سینماست و فرصتی است برای بسیاری از سینماگرانی که به دلیل نگاه متفاوت و مستقل و بینش معارض با حاکمیت نظام سلطه.
خزاعی خبر داد: بیش از ۲۰۰ فیلمساز از سینماگران داخلی و خارجی در مسیر جشنواره مقاومت از پنج قاره و ۲۳ کشور و تمامی استان‌های کشور هفته آینده به تهران می‌آیند.
در ادامه محمد خزاعی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در مروری بر روند فعالیت‌های جشنواره گفت: در مجموع ۱۶۴ اثر از فیلمسازان داخلی و ۲۴ فیلم از فیلمسازان خارجی در این جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند. وی ادامه داد: ۵۷ نفر از چهره‌های مطرح و شناخته شده سینِما کار داوری در بخش‌های مختلف جشنواره را بر عهده دارند.
خزاعی از شکل‌گیری کمپین حمایت سینماگران داخلی و خارجی از مردم یمن بویژه زنان و کودکان یمنی که بیش از چهار سال است که زیر بمباران حکام سعود و متحدانش قرار دارند در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت خبر داد.
به گفته وی سینمای ایران و سینماگران انقلاب باید مطالبه گر باشند. مخصوصاً سینمای مستند و مستندسازان ما نیازمند افق تازه در عرصه فیلمسازی هستند. خلاء مطالبه گری فیلمسازان انقلاب و متعهد پیرامون مسائل و موضوعات اجتماعی حس می‌شود. در این دوره اگرچه آثار زیادی در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی به دست ما رسیده ولی احساس می‌شود که هنوز فیلمسازان انقلابی به صورت جدی وارد این عرصه نشده اند.
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تصریح کرد: ما دنبال تربیت فیلمسازان انقلابی هستیم فیلمسازانی که در راستای اهداف متعالی و کلان نظام اسلامی برای تحکیم و تقویت مناسبات سالم اجتماعی بی پروا اقدام به مستندسازی علیه فساد مالی، اقازادگی، رانت خوری، اجحاف و روابط فاسد در مناسبات اداری و مالی کشور می‌کنند. هر مضمون مطالبه گرانه و هر فیلم انتقادی و انقلابی در جهت رسیدن به آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی مورد نظر ماست.

کد مطلب: 106922
 
Share/Save/Bookmark