میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
سردار یزدی:
توان صادرات محصولات دانش‌بنیان بسیجیان وجود دارد
توان صادرات محصولات دانش‌بنیان بسیجیان وجود دارد
 

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ از راه‌اندازی یک کلینیک عارضه‌یابی و رفع موانع تولید صنایع در مجموعه بسیج کارخانجات این سپاه خبر داد و گفت: برخی بسیجیان ما محصولات دانش‌بنیانی را تولید کردند که توان صادرات دارد و این کار آغاز شده است.
سردار محمدرضا یزدی در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج طی سخنانی، اظهار داشت: خدمت رسانی به عموم مردم به ویژه قشر محروم جامعه از جمله اهداف ما در هفته بسیج است. این کمک ها شامل کسانی می‌شود که هم در حوزه معیشت و هم در حوزه بهداشتی دچار مشکل هستند. همچنین افرادی که در اثر کرونا یکی از افراد خانواده را از دست داده‌اند تحت پوشش این کمک‌ها هستند.
سردار یزدی با بیان اینکه برنامه‌هایی در حوزه اقتصاد مقاومتی هم در دست اجرا داریم، گفت: برپایی ۱۱۰ میز اقشار بسیج در مساجد یکی از محورها است. این میزهای خدمت به ارائه خدمات مشاوره‌ای و درمانی و همچنین مشاوره‌های حقوقی می پردازد. همچنین ۴۰ میز خدمت توسط بسیج ادارات اجرایی می‌شود. ارائه خدمات رایگان از سوی اصناف بسیجی به عموم مردم هم در دستور کار قرار دارد.
فرمانده سپاه تهران تصریح کرد: در هفته بسیج همچنین جشنواره مالک اشتر برای قدردانی از رده های برتر مقاومت بسیج برگزار می‌شود. همچنین پویش سلیمانی ها توسط پایگاه های بسیج اجرا می شود.
وی با اشاره به اقدامات اطلاعاتی سپاه تهران، تصریح کرد: کشف انبارهای احتکار لاستیک و کشف هشتاد هزار لاستیک احتکار شده و همچنین ۲۰۲ دستگاه تویوتا هایلوکس، کشف احتکار ۱۶۰۰ عدد عینک محافظ چشمی، حدود ۲ میلیون ماسک و مقدار قابل توجهی الکل بهداشتی، کشف ۸۶ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده از جمله اقدامات امنیتی و اطلاعاتی سپاه تهران در ایام شیوع بیماری کرونا است.
سردار یزدی عنوان کرد: در حوزه سازندگی و محر‌ومیت زدایی توزیع ۴۰ میلیون ماسک توسط پایگاه های بسیج و توزیع یک میلیون بسته معیشتی را داشته‌ایم. توزیع ۱۰۰ خبر بسته نوشت افزار و تحت پوشش حمایتی قرار گرفتن ۵۰۰ نفر نیز از دیگر اقدامات ما بوده است.
فرمانده سپاه تصریح کرد: ۷۰۰ صندوق قرض الحسنه اشتغال زایی با کمک مردم و خیرین ایجاد کرده ایم. به سه هزار نفر نیز آموزش های فنی و حرفه‌ای دادیم که ۳۰۰ نفر از آنها هم از وام های اشتغالزایی بهره مند شدند. در شرایط کرونا تامین جهیزیه را تعطیل نکردیم و برای افراد نیازمند ۱۷۰۰ بسته جهیزیه شامل ۱۵ قلم کالای اساسی تحویل داده‌ایم و تاپایان سال ۱۰۰۰ بسته دیگر نیز توزیع خواهد شد.
وی در باره فعالیت های اجتماعی سپاه تهران اظهار داشت: در مرکز شهید زیادیان ۱۵۰۰ معتاد را درمان کردیم اخیرا هم مرکزی برای درمان بانوان معتاد متجاهر را افتتاح کردیم. این مرکز آمادگی پذیرش ۱۵۰ نفر را دارد.
سردار یزدی با بیان اینکه ما امروز ۴۴ پایگاه علمی در تهران داریم، گفت: هر کدام از آنها توانایی اجرای پروژه‌های علمی را دارند که در برخی از این پایگاه‌های علمی ما نوآوری‌هایی صورت گرفته که به ثبت رسیده است. همچنین هشت مرکز رشد و فناوری علمی ایجاد کرده‌ایم که هفتاد واحد فناوری در آنها مستقر است.
وی با بیان اینکه برخی بسیجیان ما محصولات دانش بنیانی را تولید کردند که توان صادرات دارد و این کار آغاز شده است، گفت: همچنین به دنبال ایجاد یک پارک علم و فناوری هستیم که کارهای آن انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال این پارک نیز راه اندازی شود.
فرمانده سپاه تهران تصریح کرد: تعداد زیادی از بیمارستان ها در تهران ۹ ماه است که درگیر مقابله با کرونا هستند. از هفته گذشته با کمک بسیج ادارات ۱۰ خدمت مختلف به پزشکان و پرستاران ارائه می دهند. با همراهی بانک ها تسهیلات قرض الحسنه در اخیتار این عزیزان قرار دادیم.

کد مطلب: 116129
 
Share/Save/Bookmark