میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۸
 
 
عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای:
غربگرایان با ترویج مذاکره موشکی در حال جبران شکست داعش هستند
غربگرایان با ترویج مذاکره موشکی در حال جبران شکست داعش هستند
 

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت:‌ غربگرایانی که مذاکره موشکی را تجویز و ترویج می‌کنند، فقط نوکر آمریکا نیستند بلکه مزدور عربستان هم هستند.
به گزارش مهر، ‌علی باقری دیروز در جمع طلاب مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اهواز اظهار کرد: اگر به دنبال آن هستیم که از سیره و روش ائمه (ع) برای مسایل خود درس بگیریم، باید به امام زمان خود مراجعه کنیم، چراکه حجت خدا در هر زمان امام آن زمان است. وی افزود: در زمان امامت امام حسن اگر کسی به امام حسین مراجعه می‌کرد، سیدالشهدا او را به امام زمان یعنی امام حسن ارجاع می‌داد، چراکه در زمان امامت امام حسن، سیدالشهدا نیز پیرو آن امام بود.
عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تاکید کرد: دولتمردان ما اگر می‌خواهند از روش ائمه پیروی کنند، به جای برداشت‌های ناقص و بعضاً خلاف واقع از سیره ائمه علیهم‌السلام، باید به امام زمان(عج) مراجعه کنند و حال که دسترسی به ایشان میسر نیست، بنا به دستور معصوم(ع) باید به نایب ایشان که اکنون نایب‌الامام خامنه‌ای است رجوع کنند تا به بیراهه نروند.
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: ما به دولتمردان توصیه می‌کنیم مقدسات مردم را وارد سیاست بازی‌ها نکنند و بگذراند که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و امام رضا(ع) برای مردم باقی بماند. در اسلام امام مصالحه و امام مذاکره و امام مناظره نداریم، همه ائمه امام اسلام بودند و براساس اسلام جنگ کردند، صلح کردند، مناظره کردند و یا تقیه کردند.
وی گفت: انتساب نسبت‌هایی مانند امام مصالحه و امام مذاکره و امام مناظره به ائمه اطهار ناشی از نقصان اطلاعات تاریخی و عدم درک و فهم مقام و جایگاه امام در جامعه‌ی دینی است. پیرو واقعی سیره‌ی ائمه کسی است که در هر زمان به امام زمان خود رجوع کند و امروز راه نجات در تأسی تام و تمام و بدون چون و چرا از نایب امام زمان یعنی نایب‌الامام خامنه‌ای است.
باقری اظهار داشت: برخی گفته‌اند که کربلا درس مذاکره است. اگر انتساب اینگونه نسبت‌های ناروا به ساحت امام حسین ادامه پیدا کند، نباید تعجب کنیم که روزی آقایان بگویند ما در مذاکره موفق تر از امام حسین بودیم، چراکه ما با مذاکره توانستیم سایه‌ی تهدید جنگ را برداریم ولی امام حسین با مذاکره هم نتوانست سایه جنگ را از سر یارنش بردارد!
عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تاکید کرد: همچنین مردم تعجب نکنند اگر روزی آقایان مدعی شوند که امام حسین شب عاشورا برای عبادت از دشمن مهلت نخواست، بلکه این مهلت برای این منظور بود که امام تا صبح دعا می‌کرد: خدایا این ۷۲ تن یار را از من بگیر و به جای آن یکی از دولتمردان تدبیر و امید را به من بده تا بتوانم با مذاکره، سایه جنگ را از روی زن و بچه و یارانم بردارم!
وی افزود: برخی شرایط زمان توافق هسته ای(برجام) را با شرایط زمان امام حسن مقایسه کردند و از این طریق خواستند تا ضعف‌ها و کاستی‌های راهبردی و اساسی برجام را بپوشانند، در حالی که شرایط حاکم در زمان امام حسن با وضعیتی که آقایان برجام را پذیرفتند به هیچ‌وجه همسان نبود. امام حسن در شرایطی مجبور به صلح شدند که برخی از کارگزاران حکومت ایشان به دشمن پیوسته و برخی دیگر نیز در شرف بیعت با معاویه بودند. باقری گفت:‌ آیا در زمانی که برجام پذیرفته شد برخی از کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با آمریکا بیعت کرده بودند و یا در شرف بیعت با دشمن بودند؟ اگر چنین بوده مدعیان تشابه دوران کنونی با زمان امام حسن علیه السلام اسامی این افراد خائن را اعلام کنند تا مردم به حساب آنها برسند.
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: برخی شرایط کنونی را با وضعیت دوران امام رضا مقایسه می‌کنند، این در حالی است که در آن زمان امام حکومت نداشت، ولی امروز نظام اسلامی با برخورداری از همه مؤلفه‌های قدرت، دشمن را در عرصه‌های مختلف شکست داده و مقتدر و سرافراز در حال پیشرفت است.
باقری گفت: همانطور که در جریان فتنه برخی از خواص با سکوت خود بر جسارت فتنه‌گران و طولانی شدن دوره فتنه‌گری افزودند، امروز نیز متأسفانه برخی خواص درباره‌ی مسایل اساسی و حیاتی انقلاب، نیرنگ‌ها و فریبکاری‌های دشمن و نیز وادادگی و دلدادگی غربگرایان و روشنفکرنمایان داخلی ساکتند.
وی تصریح کرد:‌ در بررسی فتنه هیچ‌گاه به هزینه‌های مادی و معنوی سکوت خواص که موجب جسارت فتنه‌گران و طولانی شدن دوره فتنه شد، پرداخته نشده و اگر روزی به این موضوع پرداخته شود، معلوم نیست که خواص ساکت بتوانند خسارت‌های ناشی از سکوت خود را جبران کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آیا اگر شهید حججی‌ها نیز مانند این افراد فکر می‌کردند و برای سردادن در مسیر اسلام و انقلاب تعلل می‌کردند، امروز جام پیروزی بر تروریسم در دستان ملت ایران بود؟ انتظار به حق از خواص این است که به وظیفه‌ی دینی، انقلابی و ملی خود در چارچوب رهنمودها و منویات رهبر انقلاب عمل کرده و نقش تاریخی خود را ایفا کرده و در برابر انحراف‌ها و بدعت‌های سیاسی روشنفکرنماها، حقایق را برای مردم تبیین نمایند زیرا معلوم نیست خسارت و هزینه‌ی سکوت خواص در قبال لجن‌پراکنی غربگرایان به ساحت امنیت و منافع ملی کمتر از سکوت آنها در قبال فتنه‌ی ۸۸ باشد.
باقری همچنین در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: هیچ‌کس با اصل مذاکره به عنوان یکی از ابزارهای دیپلماسی مخالف نیست، بلکه آنچه محل اختلاف انقلابی‌ها با غربگرایان است این است که اولاً؛ مذاکره تنها ابزار دیپلماسی نیست، ثانیاً دیپلماسی تنها راه تثبیت حقوق ملی و تأمین منافع ملی نیست، ثالثاً هر موضوعی قابل مذاکره نیست و رابعاً هر طرفی قابل مذاکره نیست.
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: برجام ثابت کرد اگر صرفاً تحت پرچم دیپلماسی و تنها با سلاح مذاکره به مصاف دشمن برویم، نتیجه این می‌شود که اولاً؛ ملت ایران از بسیاری از حقوق هسته‌ای تا ابد محروم شده است، ثانیاً؛ محدودیت‌های متعدد و شدیدی بر فعالیت‌های هسته‌ای کشور تحمیل شده است، ثالثاً؛ دستاوردهای متعددی هسته‌ای کشور نابود شده و یا در آستانه‌ی نابودی قرار گرفته است و رابعاً؛ به اعتراف مذاکره‌کنندگان نتیجه‌ای بهتر از "تقریباً هیچ" عاید ملت ایران نشده است.
وی افزود: اختلاف انقلابی‌ها با غربگرایان در این است که برای انقلابی‌ها حقوق ملت، منافع ملی و امنیت ملی اصل و مبنا است، ولی برای غربگرایان دستیابی به توافقی که رضایت بیگانه را تأمین نماید اصالت دارد، هر چند که این توافق موجب تضییع حقوق ملت، خدشه به منافع ملی و حتی نقض امنیت ملی هم شود.
عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای سابق تاکید کرد: برجام ثابت کرد که نه آمریکای اوبامای مؤدب و نه آمریکای ترامپ دیوانه طرف قابل اعتمادی برای مذاکره نیست ولی غربگرایان می‌خواهند همان بلایی را که بر سر حقوق و دستاوردهای هسته‌ای این ملت مظلوم آوردند، بر سر توانمندی موشکی و حضور و نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی هم بیاورند.
باقری گفت: غربگرایانی که مذاکره موشکی را تجویز و ترویج می‌کنند می‌خواهند گزینه نظامی علیه ایران را روی میز حکام عیاش عربستان هم قرار دهند. از این رو کسانی که مذاکره موشکی را تئوریزه می‌کنند، فقط نوکر آمریکا بلکه مزدور عربستان هم هستند.
وی اظهار داشت: کسانی که امروز برای مذاکره‌ی موشکی با دشمن نسخه می‌پیچند، دیروز مذاکره با تروریست‌های داعش در سوریه و قبل از آن مذاکره با تروریست‌های طالبان در افغانستان را تجویز می‌کردند. حد و مرز قدرت دفاعی کشور، و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه است، لذا روشنفکرنماهایی که برای مذاکره‌ی موشکی بسترسازی می‌کنند، عملاً درصدد اِعمال محدودیت بر روی توان نظامی و دفاعی کشور هستند، در حالی که کم و کیف تهدیدهای دشمنان علیه ملت ایران هیچ حد و مرزی ندارد و دشمنان ملت ایران بدون توقف در حال افزایش قدرت تهاجمی خود هستند.
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: برجام چنان ایران را در نظر دشمنان ضعیف کرده است که آن‌ها به خود جرأت داده‌اند تا برای کاهش توان دفاعی ایران اسلامی فضولی کنند. پذیرش مذاکره موشکی ذهنیت نادرست دشمنان مبنی بر ضعف ایران را به اثبات خواهد رساند و آن‌ها را نسبت به استمرار و حتی تشدید فشارها علیه ایران ترغیب خواهد نمود.
باقری در پایان تصریح کرد: زیاده خواهی غربی‌ها در موضوع هسته‌ای پس از برجام به جایی رسیده است که حتی دانشجوی ایرانی برای اینکه در یک موضوع پژوهش کند باید از آن‌ها اجازه بگیرد. در شرایطی که دانشجوی ایرانی قبل از برجام برای کارهای علمی باید از استاد خود اجازه می‌گرفت ولی پس از برجام دانشجوی ایرانی برای انجام کارهای علمی به جای استاد باید از امریکا اجازه بگیرد! غربگرایان نمی توانند این ننگ را از خود بزدایند که با برجام ایران را از اوج پیشرفت در قرن بیست و یک به حضیض عقب‌ماندگی در قرون وسطی فرستادند.

کد مطلب: 102124
 
Share/Save/Bookmark