میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
الوفد مصر:
ناآرامی‌های ایران در خلأ صورت نگرفت

همزمان با ناآرامی‌های ایران، رسانه‌های اسرائیلی از امضای یادداشت تفاهم دوجانبه واشنگتن و تل‌آویو برای مقابله با ایران خبر دادند.
روزنامه الوفد مصر در مقاله‌ای با عنوان «ایران و چنگال طاغوت» با اشاره به اشتیاق فراوان ترامپ به تظاهرات ایران و به‌کارگیری همه توان خود برای ترساندن مخالفان خود و سوار شدن بر روی موج تهدیدات خصمانه و اتخاذ تصمیمات گستاخانه می‌نویسد: ترامپ از زمان ورودش به کاخ سفید در کمین ایران نشسته و بارها به توافق اتمی تاخته و از آن انتقاد کرده و اظهارات آتش‌افروزانه و آشوب‌گرانه‌ای را از طریق ابزارهای تحریک‌آمیزی ابراز داشته که آن را به‌عنوان «سلاح مرگبار» توصیف می‌کند، سلاحی که کارآمدی آن در کشورهای عربی در خلال رخدادی موسوم به بهار عربی اثبات شده است.
شادی ترامپ در مورد حوادث ایران شگفت‌آور هم نیست، زیرا ایران در راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا اعلامی از سوی ترامپ جایگاه ویژه و خصمانه‌ای دارد. تظاهرات ایران برای بسیاری شگفت‌آور بود و هیچ‌کس شبیه بهار عربی در مصر و سوریه و عراق و یمن و لیبی آن را پیش‌بینی نمی‌کرد.
در ادامه این مقاله آمده است: آمریکا در ورای این جهنم است که به بهانه حمایت از دموکراسی و حقوق بشر ایران ایران را به کشورهای عربی ملحق سازد، انقلاب‌های بهار عربی که بر عکس موجب کاهش سطح حقوق بشر و دموکراسی شد که برقراری آن نیازمند فضای آرام در داخل کشور بدون تحمیل از خارج و در پوشش توطئه‌های خارجی و بهانه‌ای برای دخالت در امور داخلی کشورها می‌باشد.
الگوی تظاهرات در برخی کشورهای عربی با نفوذ مزدوران مواجب بگیر و گروه‌های مسلح با هدف ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی و تبدیل صحنه کشورها به عرصه جنگ داخلی بود. ایران صیدی است که آمریکا با تحریک داخل علیه نظام به‌دنبال شکار آن است، آنهم وقتی که ترامپ دید که انقلاب‌های عربی به نتیجه مورد نظرش رسیده و کشورها به عرصه درگیری دلخواه آمریکا و اسرائیل تبدیل شدند.
گزارش شبکه دهم تلویزیون اسرائیل همزمان با تظاهرات ایران در مورد امضای یادداشت تفاهم دوجانبه آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران مؤید قطعی این مساله است، طرح همکاری مشترک راهبردی مورد توافق دو طرف که دو هفته قبل از آن با حضور رئیس شورای امنیت اسرائیل و همتای آمریکایی‌اش و مسئولان دستگاه‌های اطلاعاتی دو کشور امضاء شد تا تفاهم مشترک بین دو کشور برای تحرک دیپلماتیک و سری برای مقابله با اهداف ایران شکل بگیرد.
در نتیجه وقوع تظاهرات ایران در خلأ صورت نگرفت. نیروهای دشمن و در رأس آن اسرائیل و آمریکا و انگلیس آرامش و خیر برای جهان عرب و اسلام نمی‌خواهند.

کد مطلب: 102629
 
Share/Save/Bookmark