میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
منامه از تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه حمایت کرد
خیانت جدید بحرین به جهان اسلام

وزیر امور خارجه رژیم آل خلیفه بحرین در واکنش به تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به سوریه،‌ از این تجاوز حمایت کرد.
«خالد بن‌احمد» در حساب توئیتری خود، هم‌صدا با اربابان غربی خود و رژیم صهیونیستی، ایران را مسئول این حمله دانست. او به جای محکوم کردن تجاوزهای نظامی مکرر رژیم اسرائیل به سوریه نوشت که تل‌آویو حق دارد از خود در برابر ایران دفاع کند! وی مدعی شد: «تا زمانی که ایران در وضعیت موجود در منطقه اختلال ایجاد کرده و با توانایی و موشک‌های خود به کشورها حمله می‌کند؛ هر کشوری در منطقه از جمله اسرائیل حق دارد با نابود کردن منابع تهدید، از خود دفاع کند».
وزیر اموز خارجه رژیم بحرین که ید طولایی در حمایت از رژیم صهیونیستی و حمله به ایران دارد، در حالی ایران را متهم به حمله به فلسطین اشغالی می‌کند که این رژیم به مواضع ارتش در القنیطره حمله راکتی و خمپاره‌ای انجام دادند که ارتش سوریه در پاسخ، بلندی‌های جولان اشغالی را هدف حملات خمپاره‌ای و توپخانه‌ای خود قرار داد.
رژیم بحرین طی یک ساال گذشته اقدامات زیادی به صورت علنی و مخفیانه برای عادی‌سازی روابط خود با رژیم اسرائیل انجام داده که آخرین این اقدامات، مشارکت رکاب‌زن‌های بحرینی در مسابقات دوچرخه‌سواری این رژیم بود.
معاون دبیرکل جمعیت ملی - اسلامی «الوفاق» بحرین بر محوریت قضیه فلسطین به عنوان یک قضیه اصلی تأکید کرد. «حسین الدیهی» با اشاره به محوریت قضیه فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام گفت که الوفاق نیز همانند دیگر مردم شریف بحرین در راستای تلاش برای آزادسازی فلسطین، قضیه فلسطین را محور اصلی خود قرار داده است. الدیهی در صفحه توییتر خود نوشت که «صهیونیست‌های متجاوز اشغالگر هیچ جایگاهی بین ما ندارند و عادی‌سازی روابط با آنها مردود است و آنهایی که برای (عادی‌سازی روابط) تلاش می‌کنند نماینده مردم بحرین نیستند.
شایان ذکر است که قبلا نیز تشکل «نه به سازش با دشمن صهیونیستی» در بحرین اعلام کرد: تیم دوچرخه‌سواری شرکت‌کننده در مسابقات به میزبانی رژیم صهیونیستی، نماینده ملت بحرین و مبارزات آن نیست، این تیم باید منحل شده و اقدامات رژیم بحرین در راستای سازش متوقف شود . تشکل «ایستادگی در برابر سازش با دشمن صهیونیستی» مشارکت تیم دوچرخه‌سواری به نام کشور بحرین در مسابقاتی به به میزبانی رژیم اشغالگر قدس و در اراضی اشغالی جمعه پیش انجام شده را بشدت محکوم نمود.
وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه بحرین که از حمله این رژیم به سوریه حمایت کرده بود، آن را حمایت تاریخی منامه از تل‌آویو خواند. «ایوب کارا» شامگاه پنجشنبه اظهارات «خالد بن‌احمد» را «حمایت تاریخی بحرین از اسرائیل» خواند.

کد مطلب: 104320
 
Share/Save/Bookmark