میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
 
 
میرباقری در مراسم تودیع و معارفه مدیران سیما مطرح کرد:
حداکثر تا ۳ ماه دیگر تغییر و تحول اساسی ایجاد کنید

مراسم تودیع علیرضا برازش مدیر سابق شبکه یک و معارفه مجید زین‌العابدین به عنوان مدیر جدید شبکه یک و جواد رمضان‌نژاد مدیر جدید شبکه ۵ روز گذشته برگزار شد.
در این مراسم مرتضی میرباقری معاون سیما، علی‌اصغر پورمحمدی و رضا پورحسین، قائم‌مقام‌‌های معاون سیما، محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه ۲، مسعود معینی‌پور مدیر شبکه ۴، محمد احسانی، مدیر شبکه نسیم، مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک، جواد رمضان‌نژاد مدیر شبکه ۵، محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما و جمعی از مدیران و کارکنان رسانه ملی حضور داشتند.
در این مراسم میرباقری بر ایجاد تغییر در محتوا و ساختار برنامه‌سازی تاکید کرد و از مدیران شبکه‌ها خواست تا تحولات و تغییرات اساسی در برنامه‌ها را حداکثر تا ۳ ماه آینده اجرایی کنند.
معاون سیما همچنین با قدردانی از تلاش‌های مهندس علیرضا برازش تاکید کرد: در آرایش رسانه‌ای جدید مدیران با تجربه در صف و مدیران جوان در ستاد قرار می‌گیرند. به این ترتیب حوزه عملیاتی چابک‌تر و سریع‌تر خواهیم داشت، بخشی که امروز نیازمند تحول و تغییرات اساسی است.
میرباقری مرکز طرح و برنامه سیما در بهترین دوران خود توصیف کرد و گفت: خوشبختانه امروزه هیچگونه کاستی در حوزه سیاست‌گذاری، راهبری و هماهنگی شبکه‌های سیما به چشم نمی‌خورد و نقشه راهی منجسم براساس افق رسانه ملی تدوین شده و در اختیار شبکه‌ها قرار گرفته است.
وی با ارائه آماری از نظرسنجی‌های اخیر مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما گفت: این مرکز در پژوهشی میدانی ده قالب برنامه‌سازی را مورد بررسی قرار داده است و از شرکت‌کنندگان خواسته تا بیان کنند چه میزان محصولات داخلی یا خارجی دی این سبد جای گرفته‌اند.
معاون سیما با اشاره به حضور ۲۹۶ شبکه فارسی‌زبان در عرصه رقابت رسانه‌ای اضافه کرد: براساس آمار این پژوهش ۷۲ درصد از مخاطبان در چهار قالب «فیلم و سریال»، «خبر»، «ورزش» و «طنز، تفریح و سرگرمی» محصولات داخلی را به نمونه خارجی آن ترجیح می‌دهند.
میرباقری از هجمه‌های متعدد دشمنان انقلاب در طول چهار دهه مقاومت مردم سخن گفت و افزود: تاکنون تنها درصدی از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و مدیریتی استفاده شده است و رسانه ملی برای دستیابی به حداکثر موفقیت نیازمند جذب ظرفیت‌های جدید در این عرصه است.
معاون سیما در خاتمه صحبت‌های خود با قدردانی از تلاش‌های علیرضا برازش بر استفاده از تجربیات مدیران با سابقه در عرصه تلویزیون تاکید کرد و از مدیران جدید شبکه‌ها خواست تا با ارتقای سطح کیفی برنامه‌سازی زمینه‌های گسترش و تعمیق دین‌باوری و ارزش‌های اخلاقی و انقلابی را فراهم نمایند.

کد مطلب: 105121
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۷-۰۴-۲۱ ۰۸:۲۱:۲۲
تغییر و تحول از نظر جناب زین العابدین یعنی
حذف پر محاطب ترین بدون در نظر گرفتن مخاطب و حمایتها و خواسته اش
کاری که با مخاطبان باشگاه دیدگاه شبکه پنج کرد
هیچوقت نمی بخشیم