میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳
 
 
مدیرعامل بانک انصار در افتتاحیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاک:
تولید در شرایط فعلی مجاهدت اقتصادی است

پیش از ظهر دیروز چهل و چهارمین فروشگاه از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای «تاک» با حضور آیت ا... ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار، در اتوبان شهید محلاتی (آهنگ) افتتاح شد.
ابراهیمی در این مراسم با تشکر و قدردانی از دست اندرکاران طرح «حاتم»، حمایت از تولید ملی، اظهار داشت: فرایند کلی طرح «حاتم» از آنجا ناشی می‌شود که ما در کشور مشکل تولید نداریم بلکه مشکل مصرف داری و اگر کسی بتواند در این رابطه اقدامی انجام دهد ارزشمند است.
وی در ادامه یکی از گره‌های بزرگ اقتصادی کشور را تقابل نظام بانکی را با تولیدکنندگان خواند و اظهار داشت: در شرایط فعلی که نظام بانکی بدون کسر مالیات و ریسک به سپرده گذاران سود می‌پردازد عملا کسی تمایلی برای تولید ندارد و تولید در شرایط فعلی مجاهدت اقتصادی است.
مدیرعامل بانک انصار ادامه داد: هر کسی می‌خواهد با دشمنان کشور مقابله کند باید حامی تولید باشد. وی با اشاره به همکاری حدود ۱۵ تولید کننده داخلی در طرح حاتم تصریح کرد: بانک انصار طی سه ماه آینده به طور متمرکز روی طرح حاتم تبلیغات وسیعی انجام می‌دهیم تا این طرح نهادینه شود.
ابراهیمی در ادامه بر لزوم سالم ماندن این طرح تاکید کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است که بودجه‌ای که برای این طرح در نظر گرفته شده مستقیم به دست تولید کننده برسد و توزیع‌کنندگان مانند فروشگاه تاک باید مراقب باشند تا این موضوع تبدیل به ابزار سوء نشده و سالم انجام شود.
مدیرعامل بانک انصار، یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های توزیع و فروش را استفاده از سیستم‌های نوین خواند و بیان کرد: باید سعی کنید با استفاده از فناوری‌های نوین سرعت کار را بالا برده و تسهیل ایجاد کنید.
صالحیان، مدیرعامل شرکت فروش انتخاب، نیز در این مراسم گفت: با توجه به سیاست‌ها و استراتژی‌های بانک انصار در جهت عمل نمودن به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و مصرف کالای داخلی کرده است.
وی افزود: این بانک اقدام به راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای جهت تسهیل در عرضه محصولات تولید داخل به نام فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاک نموده است به نحوی که در طی سه سال تعداد ۳۸ فروشگاه راه اندازی نموده است که تعداد آن از ۱۶ فروشگاه به ۴۴ فروشگاه افزایش یافته که در این فروشگاهها کالاهای اکثر برندهای داخلی وجود دارد و تولیدکنندگان از این اقدام حمایت نموده اند.
محمد شاهمیری، مدیر عامل فروشگاه های زنجیره‌ای تاک گفت: مساحت این فروشگاه ۵۰۰ متر مربع می‌باشد که اکثر تولیدات برندهای داخلی در این فروشگاه عرضه می‌گردد.
وی افزود: قصد داریم تعداد این فروشگاه‌ها را در سراسر کشور به ۸۰ فروشگاه افزایش دهیم و هم اکنون بیش از ۳۰۰ نفر اشتغال در این فروشگاه‌ها و دفتر مرکزی مشغول هستند. وی تصریح کرد: در هر فروشگاه جدید که تاسیس می‌شود بیش از ۱۰ میلیارد ریال کالا وجود دارد که باید بانک بیشتر حمایت مالی کند تا بتوانیم فروشگاههای جدید را زودتر راه اندازی نماییم.

کد مطلب: 100928
 
Share/Save/Bookmark