میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست تحليل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
شمارش معکوس

مهار ریزگرد و بهبود شرایط زیست‌محیطی وعده‌ای بود که نه تنها خانم ابتکار بلکه آقای روحانی بر آن تاکید داشتند و به صورت متناوب در اوایل آغاز دوره ریاست جمهوری یازدهم آن را بیان می‌کردند.
این وعده‌ها به حدی بود که حتی نام دولت را خودشان به دولت دوستدار محیط‌زیست تغییر داده بودند اما رفته رفته علی‌رغم وعده‌ها نه تنها اقدامی در مهار ریزگرد و بهبود کیفیت هوا صورت نگرفت بلکه پیگیری حق‌آبه‌های تالاب‌های ما پشت گوش انداخته شد تا اوضاع وخیم‌تر شود. اینطور شد که در آستانه آغاز دولت دوازدهم هنوز حق‌آبه هامون پیگیری جدی نشده و برای سدسازی ترکیه هم گفت و‌گوهایی انجام نشده، اوضاع ریزگردها طوری است که به تازگی هزار سیستان و بلوچستانی را راهی بیمارستان کرده و اهواز را با مشکلات زیادی دچار کرده است، ریزگردها تا پایتخت هم آمده و هنوز می‌تازد و تنها راه حل مالچ تلقی می‌شود.
در عین حال وعده دولت مبنی بر انتشار گزارش کیفیت بنزین‌های وارداتی هنوز محقق نشده بی‌صبرانه منتظر تحقق وعده‌های محیط‌یستی دولت هستیم. همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که زنگ پایان دولت یازدهم و پایان زمان تحقق وعده‌های دولت یازدهم دارد به صدا در می‌آید، قطعا دولت برای اینکه بتواند در ادامه کار خود در دولت دوازدهم مردم را با خود همراه کرده و اعتمادشان را جلب نماید باید بتواند از اندک زمان باقی مانده برای تحقق وعده‌های خود بهره برده و احیانا در صورت ناکامی تحقق برخی وعده‌ها علت را به صورت شفاف با مردم در میان بگذارد.

کد مطلب: 100027
 
Share/Save/Bookmark