میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۹
 
 
شمارش معکوس

همه وعده‌‌های دولت یازدهم شمارش معکوس را رد کرده و هر کدام که محقق نشده است باید جزو مواردی باشد که روحانی درباره آن می‌تواند به افکار عمومی توضیح دهد. برای نمونه می‌توان به چند وعده محقق نشده دولت اشاره کرد: وعده تحویل همه تعهدهای دولت در راستای مسکن مهر، که در دوران انتخابات توسط شخص رئیس‌جمهوری بارها عنوان شد و هفته گذشته سخنگوی دولت یازدهم نیز در پاسخ به سیاست روز همین قول را تکرار کرده و گفت که دولت تمام تلاشش را برای عمل به وعده در روزهای باقی مانده معطوف کرده است را باید جزو وعده‌های عملیاتی نشده دانسته و وعده مسکن اجتماعی را که ابتدای دولت قبل مطرح شد را نیز می‌توان به آن اضافه کرد.
در کنار این وعده استفاده عملی از دسترسی به اطلاعات آزاد، منشور حقوق شهروندی را نیز جزو اقدامات به اصطلاح ویترینی دولت می‌توان نام برد که عملا موفق به جلب نظر و اقدام عملی خاصی نشده است.
به این وعده‌ها رفع مشکلات معیشتی، افزایش اشتغال‌زایی و تکیه به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را هم می‌توان اشاره رد. هر چند که دولت در راستای اهداف سیاست خارجی خصوصا در بخش ارتباط با همسایگان را می‌توان نا‌موفق عنوان کرد. اما شاید یکی از مهمترین وعده‌های دولت یازدهم گشتن چرخ زندگی مردم در کنار چرخ سانتریفیوژ بود که درباره تحقق و عملیاتی شدن یا نشدن آن می توان تحلیل‌های زیادی داشت هر چند که از ظواهر امر بر می‌آید که در این دو مورد هم چندان موفق نبودیم.

کد مطلب: 100423
 
Share/Save/Bookmark