میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۱
 
 
عظیمی میرآبادی:
بی‌توجهی به هنر انقلاب اسلامی در حال حاضر تنها به دلایل سیاسی است

مهدی عظیمی میرآبادی معاون اسبق نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر گفت: بی‌توجهی به هنر انقلاب اسلامی در حال حاضر تنها به دلایل سیاسی است ولاغیر! برای این بی‌توجهی باید مدیران فرهنگی کشور را بازخواست نمود.
مدیر مسئول نشریه «سینمای خانگی» در گفتگو با سینماپرس افزود: امروزه غریبی زیادی در حوزه آثار ارزشی و مبتنی بر فرهنگ و مرام انقلاب اسلامی دیده می‌شود؛ عدم توجه به هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم حمایت‌های بی‌شائبه و جدی مسئولان اول نظام چه حضرت امام خمینی(ره) و چه مقام معظم رهبری مسأله‌ای نیست که بتوان به آسانی از کنار آن عبور کرد و برای این بی‌توجهی باید مدیران فرهنگی کشور را بازخواست نمود.
وی ادامه داد: در ارتباط با هنر انقلابی - اسلامی و دینی و مفاهیمی از این دست، بارها سازمان‌ها و موسسات متعددی ایجاد شده‌اند تا این هنر پر و بال بگیرد و پیش برود و در کنار آن بودجه‌هایی هم تدارک دیده شده است اما هیچ‌گاه ما به نتیجه مطلوب در این زمینه دست پیدا نکرده‌ایم و شاهد آن بوده‌ایم که فقر زیادی در این حوزه دیده می‌شود و تمامی این‌ها به دلیل آن است که سیاسی‌کاری برخی افراد پشت پرده باعث می‌شود تا هنر انقلاب اسلامی در کشور ما جان نگیرد.
عظیمی میرآبادی با تأکید بر اینکه جریان زر و زور و تزویر نمی‌خواهد مفهوم ارزشمند انقلاب اسلامی در آثار ما مستتر باشد اظهار داشت: جریان قدرت و تمکن مالی و جریان قدرت سیاسی و اجتماعی و جریان ریا و تزویر و نفاق جریانی است که از قبل از وقوع انقلاب اسلامی در کنار آن شکل گرفت و وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد مستقر شده و پیگیری شد و حتی در جریان سیاسی کشور جا برای خودش باز کرد به حدی که بتواند تأثیرات بزرگی را در سطوح بالای مملکت بگذارد.
این کارشناس فرهنگی افزود: استراتژی مخالفت با اهداف انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف چه صنعت و تجارت چه علم و آموزش و پرورش و حتی هنر وجود داشت و به خصوص روی سینما حکومت کرد و قدرت زیادی هم پیدا کرد چراکه سینما یک رسانه بسیار تأثیرگذار و موثر در کل دنیا شناخته می‌شود و منافقان می‌خواستند در یک پروسه زمانی انقلاب را از نیروهای انقلاب اسلامی تهی کند.
وی تصریح کرد: همین جریان شوم باعث شد تا در حوزه سینما کسانی که داعیه تفکر انقلابی و اسلامی داشتند به حاشیه کشیده شوند؛ بهانه عجیب و شیطانی که باعث رانده شدن هنرمندان دغدغه‌مند نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی از سینما می‌شد این بود که این افراد توان فنی و هنری ندارند و فیلم‌های‌شان باب میل سینما و مردم نیست!
تهیه کننده فیلم سینمایی «سیب و سلما» خاطرنشان کرد: این روند تا به امروز هم ادامه دارد و من نمی‌دانم چرا هر شخصی از انقلاب اسلامی دفاع می‌کند متهم به ضعف در کارش می‌شود؟ چرا هر شخصی دغدغه انقلاب و اسلام را دارد متهم می‌شود به اینکه ناتوان به اجرای فعالیت‌های سینمایی است؟
عظیمی میرآبادی تأکید کرد: جریان ضد هنر انقلاب اسلامی این تفکر را ترویج داده‌اند و نمی‌خواهند دغدغه مندان اسلام و انقلاب در سینما کار کنند و به همین علت است که به بهانه‌های واهی همواره فضا را برای حضور این هنرمندان دغدغه مند محدود می‌کنند و همین باعث شده برخی از هنرمندان دغدغه مند نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی در طول سال‌ها به جریان‌های معاند مقابل گرایش یابند و یا در نقطه مقابل جریان سینمای ارزشی ناخواسته تفرقه ایجاد می‌کنند.
این مدیر سینمایی با بیان اینکه علت محکوم‌سازی جریان انقلابی برای فهم زیاد آن‌ها است و کم‌دانشی و ناآگاهی منافقان را هویدا می‌کند اظهار داشت: دیدگاه قبیله‌ای و عشیره‌ای که مدتی است در میان مدیران فرهنگی و هنری کشور ما به وجود آمده بسیار خطرآفرین است و باعث این اتفاق شوم شده است. قطعاً نگاه معاندان و منافقان عالمانه و فهیمانه نیست و این جریان انقلابی است که باید به این مهم توجه داشته باشد که اختلافات درونی را به کناری گذاشته و با همسویی و همسانی تنها درپی آن باشند که هنر ارزنده انقلاب اسلامی را در کلیه آثار فرهنگی و هنری رواج دهد و چشم منافقان کوردل را برای همیشه کور کند.
وی در خاتمه این گفت‌وگو افزود: ما باید بدانیم که برخی افراد همواره به دنبال تفرقه انداختن و حکومت کردن هستند و اگر تفرقه سودی نداشته باشد به آن سمت نمی‌رفتند و به همین علت ما باید از بودن در باند و دسته آن‌ها حذر کنیم و با این کار آب به آسیاب دشمنان اسلام و انقلاب نریزیم.

کد مطلب: 97912
 
Share/Save/Bookmark