میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
هزینه ۳۱ میلیون دلاری ترامپ برای مردم انگلیس

دولت انگلیس برای تامین امنیت سفر سه روزه رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور بیش از ۱۰ هزار مامور پلیس را به کار می‌گیرد در حالی که این سفر ۳۱ میلیون دلار هزینه برای مردم انگلیس دارد.
در حالی که فعالان گروه‌های مختلف در انگلیس در تدارک برای برگزاری تظاهرات علیه سفر رسمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به انگلیس هستند، یک روزنامه انگلیسی جزئیاتی از تدارک دولت این کشور برای تامین امنیت این سفر و مقابله با اعتراضات را منتشر کرده است. آنطور که روزنامه انگلیسی «تایمز» خبر داده، دولت انگلیس بیش از ۱۰۰۰۰ مامور پلیس را برای تامین امنیت سفر سه روزه ترامپ به انگلیس بکار می‌گیرد. رئیس‌جمهور آمریکا قرار است فردا دوشنبه این سفر رسمی را آغاز کند.
روزنامه «گاردین» در گزارشی درباره تدارک مخالفان این سفر خبر داد، فعالانی از گروه‌های مختلف در لندن به طور شبانه‌روزی تلاش می‌کنند برای تظاهرات بزرگ روز دوشنبه علیه ترامپ آماده شوند و تعداد زیادی از جوانان انگلیسی که برای فراهم کردن لوازم تظاهرات داوطلب شده‌اند، در هر ساعت در حال ساختن ۲۰۰ پلاکارد هستند. بنا بر گزارش روزنامه تایمز، از نظر روسای پلیس انگلیس با توجه به تدارک مخالفان سفر ترامپ و تدابیر دولت انگلیس برای تامین امنیت او، «انتظار می‌رود که ۲۵ میلیون پوند (معادل ۳۱ میلیون و ششصد هزار دلار) صرف هزینه‌های امنیتی این سفر شود». در آستانه سفر ترامپ به بریتانیا بسیاری از شهروندان لندنی خود را برای تظاهراتی گسترده علیه سیاست‌های ترامپ آماده می‌کنند. در حالی که کاخ سفید مقدمات سفر دونالد ترامپ به لندن را فراهم می‌کنند، شهروندان لندنی نیز برای برپایی تظاهرات گسترده علیه او آماده می‌شوند.
به نوشته روزنامه «گاردین» فعالانی از گروه‌های مختلف در لندن به طور شبانه‌روزی تلاش می‌کنند برای تظاهرات بزرگ روز دوشنبه علیه ترامپ آماده شوند. این پلاکاردها دارای مضامینی در محکوم کردن نژادپرستی، تمایلات فاشیستی، فریب‌کاری و نفرت‌پراکنی ترامپ در جهان هستند. پلاکاردهایی نیز در دفاع از مردم ایران که تحت فشار تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار گرفته‌اند تهیه شده‌اند. یکی دیگر از دلایل اصلی خشم انگلیسی‌ها از ترامپ، دخالت‌های او در امور داخلی انگلیس است.
این در حالی است که در مصاحبه جدید خود با روزنامه «سان» انگلیس مدعی شد مردم بریتانیا عاشق او هستند. سال ۲۰۱۷، ۱/۹ میلیون نفر از مردم انگلیس طوماری امضا کرده و با سفر ترامپ به این کشور مخالفت کردند. سفر سال ۲۰۱۸ ترامپ به لندن موج گسترده مخالفت هزاران شهروند انگلیسی را به‌دنبال داشت. این سفر ترامپ برای دولت انگلیس میلیون‌ها دلار هزینه درپی داشت.
در این میان در اقدامی مداخله جویانه، رئیس جمهور آمریکا در آستانه سفر به انگلیس در مصاحبه با یکی از نشریات این کشور گفت که اگر به جای انگلیس بود هزینه ۵۰ میلیارد دلاری خروج از اتحادیه اروپا را پرداخت نمی‌کرد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت که انگلیس باید از پرداخت ۳۹ میلیارد پوند برای خروج از اتحادیه اروپا امتناع کرده و اگر بروکسل هر آن چیزی را که انگلیس می‌خواهد ندهد باید گفت‌وگوهای برگزیت را ترک کند.

کد مطلب: 109226
 
Share/Save/Bookmark