داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷ ساعت ۲۰:۴۴
 
 
افتتاح واحد بين الملل پزشكي گيلا‌ن در منطقه آزاد انزلي
رشت - خبرنگار سياست روز: واحد بين الملل دانشگاه علوم پزشكي گيلا‌ن در منطقه آزاد انزلي گشايش يافت.
رئيس واحد بين الملل دانشگاه علوم پزشكي گيلا‌ن در آئين گشايش واحد بين المللي دانشگاه گفت:اين دانشگاه پيرو اهداف رئيس جمهوري و مسئولا‌ن وزارت بهداشت و درمان مبني بر جذب دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل رشته‌هاي پزشكي و دندانپزشكي دانشگاه‌هاي خارج كشور تاسيس واحد بين المللي را در دانشگاه علوم پزشكي گيلا‌ن صورت پذيرفته است.
علي محمدزاده جوريابي" اظهار داشت: خوشبختانه با وجود منطقه آزاد انزلي و امتيازات ويژه اين منطقه شرايط براي تاسيس واحد بين الملل در شهر انزلي فراهم شد.و در حال حاضر 48 دانشجو در رشته‌هاي پزشكي و دندانپزشكي در اين دانشگاه مشغول به تحصيل اند كه 15 نفر آن‌ها دانشجوياني خارج از كشور مي باشند.
دانشجويان جذب شده فعلا‌ در ساختمان بازسازي شده بيمارستان قديم انزلي مشغول به تحصيل خواهند بود و بعدا به ساختمان دانشگاه منطقه آزاد انزلي منتقل خواهند شد.محمدزاده اظهار داشت: البته اين بيمارستان با صرف هزينه اي بيش از شش ميليارد ريال هم اكنون به يك واحد دانشگاهي استاندارد تبديل شده.
و پذيرش دانشجو از طريق كنكور سراسري و ضوابط سازمان سنجش و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشور انجام مي گيرد.دكتر محمدزاده هزينه تحصيل در اين دانشگاه را براي دانشجويان رشته پزشكي يكصدو 20 ميليون ريال و براي دانشجويان دندانپزشكي يكصدو 30 ميليون ريال اعلا‌م كرد.
وي ايجاد دانشكده داروسازي و تاسيس مركز تربيت ‌PHD آموزش پزشكي را از جمله مهمترين برنامه‌هاي اين دانشگاه در دو سال اول فعاليت آن اعلا‌م كرد و ياد آور شد:ايجاد اين واحدها با استفاده از امكانات ساير دانشگاه‌هاي كشور و اتصال به برخي مراكز دانشگاهي معتبر خارجي صورت خواهد گرفت.
کد مطلب: 10322
 
Share/Save/Bookmark