میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
سیاست مجازی
طرح سه مرحله‌ای عربستان

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: عربستان پس از ناکامی‌های گسترده داخلی و خارجی می‌خواهد جبهه جدیدی علیه لبنان بگشاید. اگر چه و در وهله نخست، رویکرد نظامی از سوی این رژیم متجاوز پیش‌بینی نمی‌شود؛ ولی انتظار می‌رود سرمایه‌های کویتی، اماراتی و عربستانی را از بانک‌ها و پروژه‌های لبنانی خارج کند. پس از این و در گام بعد به اختلافات داخلی دامن خواهد زد تا زمینه آشوب و ناامنی را ایجاد و سپس با تلاش برای تضعیف جبهه مقاومت در لوای حمایت از برخی گروه‌ها در لبنان، شرایط را برای حمله و تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی به این خطه فراهم آورد. بر این اساس و با توجه به ضعف تدبیر حاکمان سعودی، گسترش بیماری آلزایمر در بین آنان و هوشیاری و تجربه ملت لبنان پیش‌بینی می‌شود که این طرح در گام دوم شکست‌خورده و سرنوشت خفت‌باری مانند آنچه بر سر بارزانی و سایر ایادی آل‌سعود آمد، برای طرفداران رژیم نیمه‌جان عربستان رقم بخورد.

اعتراض طنزآمیز مردم به ترامپ
در فیلمی که توسط یک شهروند آمریکایی منتشر شده ترامپ در حال کولی دادن به مردم عادی است.
در این فیلم یکی از شهروندان که عروسک دونالد ترامپ را بر تن کرده است از مغازه‌ای در آمریکا بیرون می‌آید؛ این در حالی است که شخص دیگری نیز بر کول ترامپ عروسکی سوار شده است.

سعودی‌ها و حصر حریری
مستندساز کشورمان در توئیتی به شرایط بد سعودی‌ها در حصر سعد حریری پرداخت.
حسین دهباشی مستندنگار و تاریخ‌پژوه به حصر سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، به دست سعودی‌ها واکنش نشان داد و در توئیتر نوشت: «راه نه پس و نه پیش، توصیف دقیق شرایط سعودی در حصر سعد حریری است. رهایش بکنند مقدمه یک آبروریزی است، نگه‌اش دارند تشدید رسوایی دیگر آن گاه که عقل تقسیم می‌کردند، گویا حضرات در صف نفت ایستاده بودند.»
گفتنی است که از اخبار این روزهای رسانه‌های بین‌المللی اینطور می‌توان برداشت کرد که شواهد حکایت از آن دارد که سعد حریری نخست‌وزیر لبنان تحت فشار عربستان از سمت خود استعفا کرده است. بن‌سلمان ولیعهد عربستان که نشان داده است برای عملی کردن نقشه‌های خود در منطقه عجله دارد تلاش می‌کند با حمایت صهیونیستی - آمریکایی و به کمک پول‌های نفتی کشورش ثبات نسبی به وجود آمده در منطقه را بر هم زند و نفوذ ایران و محور مقاومت را کاهش دهد، چراکه مهم ترین دشمن رژیم صهیونیستی محور مقاومت و ایران است.

توئیت «ترامپ» در دفاع از روسیه
رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر خود از داشتن روابط حسنه با روسیه دفاع کرد.
دونالد ترامپ‌ طی یک پیام توئیتری خواستار روابط بهتر با روسیه شده و مخالفان با این مسئله را «کم‌خِرد و نفرت‌پراکن» توصیف کرد. ترامپ بامداد یکشنبه در توئیتر خود نوشت: چه زمانی کم‌خِرَدان و نفرت پراکنان خواهند فهمید که داشتن روابط حسنه با روسیه، چیز خوبی است نه بد. همواره سیاسی بازی کردن، برای کشور ما بد است.

کد مطلب: 101828
 
Share/Save/Bookmark