میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
همه چالش‌های ترامپ از درون آمریکا تا صحنه بین‌الملل

رئیس‌جمهور امریکا در حالی برای انتخابات کنگره آمریکا می‌شود که روند تحولات نشانگر گرفتاری وی در بحران‌های شدید از درون آمریکا گرفته تا صحنه جهانی است.
در بحرانی دیگر برای دونالد ترامپ، نيويورک تايمز نوشت داماد ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید، چندین سال است که تقریبا هیچ مالیات بر درآمدي پرداخت نکرده است. روزنامه نیویورک تایمز نوشت: در دهه گذشته، شرکت خانوادگی جارد کوشنر میلیارد‌ها دلار صرف خرید املاک و مستغلات کرده است. سرمایه‌گذاری‌های شخصی وی در زمینه سهام افزایش یافته است. ثروت خالص وی پنج برابر شده و تقریبا به ۳۲۴ میلیون دلار رسیده است. اما براساس اسناد مالی محرمانه‌ای که به دست نیویورک تایمز رسیده است، کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، و مشاور ارشد کاخ سفید، ظاهرا چندین سال است که تقریبا هیچ مالیات بر درآمدی نپرداخته است.
برای مثال، در سال ۲۰۱۵، کوشنر یک خانه ۱/۷ میلیون دلاری از سود حاصل از درآمد و سرمایه گذاری‌های خود خریداری کرد. اما این سود‌ها در میان ضرر ۸/۳ میلیون دلاری وی گم شد، که علت اصلی آن نیز "افت قیمت قابل توجهی" بود که کوشنر و شرکت وی در املاک و مستغلات خود متحمل شده بودند.
در این میان مرکز تحقیقاتی پیو نتایج تحقیقات اخیر خود را در تازه‌ترین رشته نظرسنجی‌های سالانه خود در بررسی نگرش و افکار عمومی در ۲۵ کشور جهان منتشر کرده است. نمرات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در این نظرسنجی بد هستند. حدود ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در سراسر جهان به یک پرسش محوری درباره ترامپ مبنی بر اینکه به رئیس‌جمهور آمریکا در انجام دادن کار درست با توجه به مسائل جهانی اعتماد دارند یا خیر، پاسخ منفی داده‌اند.

کد مطلب: 106445
 
Share/Save/Bookmark