میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
حجت‌الاسلام صدیقی:
سوء‌مدیریت باعث شده زندگی مردم نابسامان شود
سوء‌مدیریت باعث شده زندگی مردم نابسامان شود
 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: سوء مدیریت برخی از افراد منجر به نابسامانی‌های معیشتی شده است به گونه‌ای که حتی عده‌ای نمی‌توانند گوشت بخورند.
حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حلول ماه مبارک رجب، گفت: ماه رجب آغاز ریزش موانع بهشت است و ما باید قدر دعاها، روزه‌ها و عبادت‌ها در این ماه را بدانیم. وی با تأکید بر اینکه ما باید در این ماه‌ها به فقرا کمک کنیم و احسان را سرلوحه خود قرار دهیم، ادامه داد: متأسفانه در شرایط فعلی، گرانی بی‌خودی بر ما تحمیل شده است چراکه ظرفیت‌ها و منابع بسیار زیادی داریم اما بی‌توجهی‌ها، سوءمدیریت‌ها و غفلت‌های برخی از افراد منجر به نابسامانی‌های معیشتی شده است به گونه‌ای که حتی برخی افراد نمی‌توانند گوشت بخورند و حقوق آنان کفاف زندگی‌شأن را نمی‌دهد که در این شرایط باید بیش از پیش انفاق کنیم.
حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب به همه شبهات پاسخ داده شده است و این بیانیه به خوبی تصویر کاملی از نظام جمهوری اسلامی را نشان داده است و از جمله بخش‌های مهم آن، اظهار امید و علاقه رهبر انقلاب به جوانان است.
وی یادآور شد: انقلاب‌های بزرگی در طول تاریخ رخ داده است که می‌توان به انقلاب‌های فرانسه، شوروی و الجزایر اشاره کرد و باید دید که شعارهای آن انقلاب‌کنندگان چه بود و تا چه اندازه شعارهای آنها پابرجا ماند؟
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه انقلاب ما با رهبری یک فقیه جامع‌الشرایط به پیروزی رسید، متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب خدایی است نه بشری و فطرت دل‌های پاک، اقتضا می‌کند که این انقلاب را حفظ کنند و پرچمدار آن باشند و تاکنون مسیر و شعارهای آن به خوبی ثابت و پابرجا مانده است. حقیقت امام(ره) و مقام معظم رهبری، حقیقت خود قرآن است و از آنجایی که اساس و پایه انقلابمان اسلام و انگیزه‌های الهی است، خداوند تاکنون این انقلاب را حفظ کرده و پایدار نگه خواهد داشت.
وی تاکید کرد: جوانان بسیار زیادی عاشق مقام معظم رهبری هستند به گونه‌ای که بسیاری از جوانان در شهرهای مختلف در دیدار با ما می‌گویند که حاضرند جانشان را هم فدای ایشان کنند و حتی مادران شهید می‌گویند که ما فرزندان خود را در راه اسلام دادیم و حاضریم باز هم دیگر فرزندان خود را در راه انقلاب فدا کنیم.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و باید با روش‌های جدیدی آن را بازخوانی کرده و ادامه دهیم، گفت: ما انقلاب خود را به دیگر کشورها صادر کردیم و حضور فیزیکی ما در جبهه مقاومت نشان دهنده آن است و قطعاً از این طریق انقلاب ما توسعه می‌یابد و به قله‌های پیشرفت می‌رسیم و در این بیانیه هم آمده است که به بیرون از مرزها هجوم ببرید و فرهنگ عزت و صداقت ایران اسلامی را به دیگر کشورها انتقال دهید.
حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در این بیانیه به توجه جوانان به علم و پژوهش، خاطرنشان کرد: تضییع عمر برای جوانان خسارت است و نباید آنان برای نمره و مدرک درس بخوانند بلکه باید عالم و باتجربه شوند.
وی متذکر شد: در موضوع هسته‌ای همگی دیدیم که «برجام» ما را محدود کرد، اما سفره‌ها وسعت پیدا نکرد در حالی که برخی گفتند هم باید چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم. اما امروز می‌بینیم که هیچیک از این دو نمی‌چرخند.
حجت‌الاسلام صدیقی با تأکید بر اینکه علم و معنویت باید در کنار یکدیگر قرار گیرند، اظهار داشت: هرجا معنویت رفت، دزدی، رشوه، رکود، وقت‌کشی، بی‌تعهدی جای آن را گرفت و هر جا مشکلی داریم به ویژه مشکل اقتصادی، به دلیل ضعف ایمان است و ما نباید از دین و معنویت فاصله بگیریم.
وی با اشاره به بخش دیگری از بیانیه «گام دوم انقلاب» تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه تأکید بر خودسازی و سپس جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی کرده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد که معنویت از خودسازی آغاز می‌شود و پس از آن می‌توانیم جامعه و تمدن نوین را بسازیم.
خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم بیانیه گام دوم انقلاب منشأ تحول و یک جهش جدید شود و نفس جدیدی را در میان همه آحاد جامعه به ویژه جوانان ایجاد کند.
حجت‌الاسلام صدیقی در پایان با اشاره به اظهارات مصباحی‌مقدم درپیش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: از سخنان آقای مصباحی‌مقدم به ویژه در زمینه اف.ای.تی.اف تشکر می‌کنم که حق مطلب را به خوبی ادا کرد. مهر

کد مطلب: 108245
 
Share/Save/Bookmark