میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۴
 
 
هواي آلوده ۱تا ۱۱ ساله ها را تعطيل كرد!
اجراي طرح زوج و فرد از درب منازل
اجراي طرح زوج و فرد از درب منازل
 

با تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، ازامروز طرح زوج و فرد به مدت ۲ روز از درب منزل تهرانیها اجرا می شود.
در پی افزایش آلاینده های تهران کار گروه کاهش آلودگی هوای تهران در محل معاونت عمرانی استانداری با حضور پلیس، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان کنترل ترافیک، محیط زیست و معاون استاندار تشکیل جلسه داد كه در این جلسه به دلیل افزایش آلاینده ها مصوب شد تا طرح زوج و فرد ازامروز تا پایان روز چهارشنبه از درب منازل تهرانیها اجرا شود. به این ترتیب امروز پلاکهای فرد و چهارشنبه پلاکهای زوج می توانند در سطح شهر تردد کنند.همچنین در این جلسه مصوب شد تا مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و دبستانها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل شوند که این پیشنهاد از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه شد. همچنين جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات تردد خودروها طی دو روز آینده را در پایتخت اعلام کرد. سرهنگ جمال بذرافشان با اشاره به مصوبات کمیته هشدار آلودگی هوای تهران گفت: بر این اساس طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه طرح زوج و فرد از در منازل به مرحله اجرا گذاشته می‌شود که بر این اساس در امروز خودروهایی که پلاک سمت راست آنها فرد است و روز چهارشنبه خودروهایی که پلاک سمت راست آنها زوج است تنها مجاز به تردد از در منازل تا داخل محدوده زوج و فرد هستند، اما اجازه تردد در محدوده طرح ترافیک را ندارند. وی افزود: همچنین خودروهای دارای آرم طرح ترافیک منعی برای تردد نداشته و می‌توانند با هر پلاکی طی دو روز آینده در تمام سطح شهر و داخل محدوده طرح ترافیک تردد کنند. جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: برابر اعلام قبلی ساعات اجرای زوج و فرد در تهران از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ و طرح ترافیک از ۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ است.
وی خاطرنشان کرد: بدیهی است پلیس با خودروهای غیرمجازی که در شهر تردد کنند برخورد کرده و نسبت به جریمه ۲۰۰ هزار ریال به ازای هر یک ساعت تردد آنها اقدام می‌کند.
سرهنگ بذرافشان، جانشین رییس پلیس تهران همچنین در جلسه کمیته هشدار آلودگی هوای تهران گفت: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه پلیس با خودروهایی که طرح زوج و فرد را رعایت نکنند به شدت برخورد می‌کند.
وی ادامه داد: همچنین برای کاهش غلظت آلاینده‌های هوا با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا و فاقد معاینه فنی نیز به شدت برخورد خواهد شد.
بذرافشان تصریح کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تردد کامیون‌ها و میکسرها در سطح شهر تهران در تمام طول شبانه‌روز ممنوع است و پلیس در صورت مشاهده برابر قانون نسبت به متوقف کردن آنها و اعمال جریمه اقدام می‌کند.گفتني است سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از آلودگی هوا از روز سه‌شنبه در مناطق شمالی کشور تا پایان هفته جاری خبر داد.
در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است، در کلان شهرهای تهران، قم و کرج از بعد از ظهر دوشنبه به سبب کاهش پایداری هوا و وزش باد، از مقدار آلاینده‌های جوی کاسته شده و از سه شنبه تا پایان هفته، جوی پایدار بر کشور حاکم می‌شود كه این شرایط سبب سکون نسبی هوا و وارونگی دما در لایه‌های پایین جو در بیشتر نقاط کشور می‌شود.
بنابراین از سه‌شنبه تا پایان هفته در کلان شهرهای واقع در نیمه شمالی به ویژه اصفهان، تهران، کرج، اراک، مشهد مقدس و تبریز به سبب افزایش چگالی آلاینده‌های جوی، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق پیش بینی می‌شود.

کد مطلب: 79264
 
Share/Save/Bookmark