میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
دشمن نمی‌تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ملت ایران هنوز دفاع مقدس را فراموش نکرده است، گفت: دشمن نمی‌تواند در بین نیروهای مسلح شکاف ایجاد کند.
به گزارش مهر، دریادار حسین خانزادی دیروز در مراسم استقبال از ورود چهل و نهمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش بیان داشت: امروز نیروی دریایی با دارا بودن شناورهای بزرگ و زیردریایی ها و تجهیزات ساخت داخل و توانایی حضور در آب‌های آزاد دوردست به سرمایه‌های انسانی مومن، متخصص، متعهد خود می‌بالد و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران داشتن همین نیروهای همیشه در صحنه است.
وی با بیان اینکه با کشف نفت در ایران توجه تمام کشورهای قدرت‌طلب به خاورمیانه و کشورمان جلب شد، اظهار داشت: شرایط امنیتی پیچیده‌ای پیرامون کشور قرار دارد.
فرمانده نیروی دریایی عنوان کرد: قدرت‌های بزرگ دنیا برای قدرت‌نمایی و رخنه به ایران تلاش‌های زیادی کرده‌اند. طالبان، داعش، تکفیری‌ها و ناامنی در کشورهای همسایه ایران همگی نشان از توطئه‌های دشمنان برای ورود به کشورمان است. وی گفت: تهدیدهایی که پیرامون جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته‌اند علاوه بر خشکی، در دریا شکل ویژه خودش را دارد.
خانزادی تصریح کرد: نوع دیگری از ترورسیم با عنوان دزدی دریایی در سومالی به صورت نیابتی از سال ۲۰۰۷ شکل گرفت و سعی در مختل کردن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را داشتند. علی‌رغم اینکه سعی کردند وجود دزدی دریایی را طبیعی جلوه دهند اما نوع این دزدی‌ها نشان از داشتن گردانندگانی در پشت پرده این پدیده جدید در قرن بیست و یکم است.
وی در ادامه به تدبیر مقام معظم رهبری که فرمودند: «دشمنی که احتمال تهدید او را می‌دهیم در اقیانوس گسترش پیدا کرده است» اشاره و بیان کرد: کاری که شما در این ماموریت انجام دادید، بخشی از فرایندی بود که به نوعی از سال ۲۰۱۰ با تلاش کشورهای منطقه و حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجلاس فرماند‌هان نیروی دریایی اقیانوس هند شکل گرفت.

کد مطلب: 102647
 
Share/Save/Bookmark