میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۰
 
 
امیر حیدری:
هیچ خطرِ نظامی ایران را تهدید نمی‌کند

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری ا اسلامی ایران از آمادگی بالای نیروهای مسلح خبر داد و گفت: در بعد نظامی هیچ خطری کشور را تهدید نمی‌کند و ارتش در بالاترین سطح آمادگی نظامی و دفاعی خود قرار دارد.
به گزارش تسنیم، امیر سرتیپ کیومرث حیدری دیروز در حاشیه مراسم صبحگاه مشترک نیروهای ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی امروز از همیشه آماده‌تر است و در بهترین وضعیت آمادگی دفاعی به سر‌می‌برد و با هدایت‌های مقام معظم رهبری، هیچ خطری از بُعد نظامی ایران را تهدید نمی‌کند.
وی افزود: ارتقای سطح توان رزمی ارتش در دستور کار قرار گرفته و یکی از پایه‌های قدرت ارتش در این منطقه، تیپ ۱۳۰ است که از امروز به نام تیپ متحرک شهید دلجویان تغییر نام می‌یابد. تغییر توان و سلاح نیروهای ارتش با هدف چابک‌سازی و متحرک‌کردن نیروها در همه ابعاد، با توجه به تغییر سیستم جنگ‌های امروزی، یکی از خواسته‌های فرمانده کل قوا از ارتش جمهوری اسلامی است که با سرعت در حال پیگیری است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ارتقای سطح معنوی این نیرو به‌عنوان ارتشی اسلامی تاکید کرد: افزایش سطح بصیرتی و عقیدتی ارتش و کارکنان نیروهای مختلف، یک از اهداف ماست که در عقیدتی و سیاسی ارتش در حال اجرا است. وی خاطرنشان کرد: تغییراتی در سیستم جذب نیروها در ارتش ایجاد شده و در هر استان و تیپ ارتش، یک کانون عضویابی تشکیل شده است. بنا داریم از این پس ما به سراغ افراد کارآمد رفته و با جذب آن‌ها بدنه ارتش را تقویت و بازسازی کنیم.
امیر حیدری با اشاره به الحاق ادوات و تجهیزات نظامی جدید به ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: در تغییرات جدید، سلاح‌های سوار زرهی، ضد زرهی و هوشمندسازی سلاح‌ها به‌همراه دقیق‌زن کردن آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و همه یگان‌های ارتش به این موارد مجهز می‌شوند.

کد مطلب: 100847
 
Share/Save/Bookmark