میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷
 
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
جلوگیری اژه‌ای از ضابط ‌‌محور شدن دستگاه قضا قدم بسیار خوبی است
جلوگیری اژه‌ای از ضابط ‌‌محور شدن دستگاه قضا قدم بسیار خوبی است
 
علی آقامحمدی با اشاره به عملکرد دستگاه قضا در ۱۰۰ روز اول دوره «تحول و تعالی» به ریاست حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت: شاخص عملکرد آقای محسنی اژه‌ای در این دوره از ریاست قوه قضاییه چند تغییر رویکرد است که برای قوه قضاییه نیز بسیار مهم است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با سیاست روز افزود: وقتی یک پرونده قضایی تجمیع می‌شود، هر چقدر که بتواند با سرعت بیشتری به نتیجه برسد، سرگردانی و حتی از اختلافاتی که شاید منجر به درگیری‌ها قومی و قبیله‌ای شود جلوگیری می‌کند؛ آقای اژه‌ای مدام بر این نکته تکیه می‌کند که دوره رسیدگی به پرونده‌ها کمتر شود. ایشان غیر از گزارشاتی که برایش می‌آید، خودش هم موردی به دادسرا‌ها رفته و زمان‌های بررسی پرونده‌ها را بررسی می‌کند.
آقامحمدی گفت: اگر گفته‌ها و تذکرات دیدار‌های حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای از دادسرا‌ها و مراکز قضایی، توسط دفتر ایشان به طور منظم پیگیری شود، حتماً تأثیرات اجرایی و عملیاتی بهتری را در جامعه خواهد داشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می‌توان نکات و دستورات مشترک بازدید‌های رئیس دستگاه قضا را درآورد و به‌صورت قطعنامه به همه دادسرا‌ها ابلاغ کرد.
آقا محمدی با اشاره به بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از برخی زندان‌های کشور تأکید کرد: اینکه رئیس دستگاه قضا توجه خود را به زندانیان معطوف کرده و حقوق آن‌ها را از جهت حقوق اجتماع و نه فقط حقوق افراد زندانی دنبال می‌کند، رویکرد بسیار مثبتی است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آقای اژه‌ای در حال مراقبت هستند تا قاضی حرف اول و آخر را بزند و قوه قضاییه ضابط محور نشود، گفت: ضابط، تنها وظیفه تهیه گزارش برای قاضی را دارد. رئیس دستگاه قضا بر این نکته تاکید زیادی دارد و اگر در این باره موفق شوند، قدم بسیار خوبی برداشته‌ است.
کد مطلب: 119946
 
Share/Save/Bookmark