میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴
 
 
ابوالفتح
درک ترامپ و ایران از مذاکره متفاوت است

برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند تکاپوی ترامپ برای مذاکره با ایران، فشارهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است؛ دونالد ترامپ در بهار ۱۳۹۷ با امید به دست آوردن توافق نامه‌ای دیگر که به اسم خودش ثبت شود، از برجام خارج شد و پس از آن آمریکا موفق نشد تا با ایران پای میز مذاکره بنشیند؛ از طرفی دیگر برجام برای ایالات متحده نیز دست آوردی بزرگ محسوب می‌شود و اکنون با نزدیک شدن به آغاز رقابت ها و تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، تکاپوی ترامپ هم برای راضی کردن ایران به مذاکره افزایش پیدا کرده است.
امیرعلی ابوالفتح اظهار کرد: نه تنها ترامپ، بلکه تمام روسای جمهور علاقه مند هستند که با نزدیک شدن به زمان انتخابات دست آوردهایی داشته باشند تا بتوانند عملکرد مثبتی از خود نشان دهند و اینطور جلوه دهند که در حفاظت از منافع ملی موفق بوده اند؛ مخصوصا اگر با مسئله ای مواجه شوند که برای بخش عمده‌ای از مردم کشورشان مهم بوده و از پیچیدگی‌هایی برخوردار است، در آن صورت به تکاپو می‌افتند تا ثابت کنند توانایی حل موضوعات و کنترل اوضاع را دارند.
وی در ادامه با بیان اینکه برای ترامپ خیلی مهم است تا نشان دهد بر اوضاع کنترل دارد، افزود: وی سال‌هاست که علیه توافق هسته ای و حتی پیش از امضاء آن صحبت‌هایی را انجام می دهد. ترامپ در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ هم از دولت باراک اوباما انتقاد می‌کرد.

کد مطلب: 109244
 
Share/Save/Bookmark