میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
 
 
امام جمعه تهران:
رژیم سعودی باید در دادگاه صالح اسلامی محاکمه شود

خطیب نماز جمعه تهران گفت: رژیم عربستان، رژیم مفسدی است که باید در دادگاه صالح اسلامی به جنایات آن رسیدگی شود.
سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه که همچنان موضوع روز به حساب می‌آید، اظهار داشت: فلسطینی‌ها راهپیمایی حق بازگشت انجام دادند و صهیونیست‌ها، آنها را به گلوله بستند که نتیجه آن ۲۰ نفر کشته و ۱۰۰۰ نفر مجروح بود.
وی ادامه داد: حقیقت این است که خونخواری در ذات صهیونیست‌ها است و جواب این رژیم جنایتکار جز زور نیست و این پیام مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از مبارزین فلسطینی هم مُبیّن این واقعیت است.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: در طول ۷۰ سال اشغال فلسطین، مذاکرات و نشست‌های فراوانی صورت گرفت، ولی نه تنها از آوارگی آوارگان فلسطینی نکاست، بلکه روز به روز بر تعداد آوارگان آنها افزود و نهایتاً منجر به جَری‌تر شدن این رژیم جنایتکار شد.
خاتمی با بیان اینکه در این برهه از زمان، صحبت کردن در خصوص مذاکره با رژیم صهیونیستی یک اشتباه استراتژیک است، گفت: جهان اسلام باید در برابر جنایت‌های صهیونیست‌ها، از خود واکنش نشان دهد و این به اقتضای غیرت مسلمانی و غیرت عَربی است.
وی تصریح کرد: مگر فلسطینی‌ها عَرب نیستند که این به اصطلاح کشورهای عرب، سکوت پیشه می‌کنند؟ این سکوت آنها مصداق همان چیزی است که ما می‌گوییم «سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن».
خطیب نماز جمعه تهران اظهارداشت: آنچه در این میان تعجب‌برانگیز است، این است که برخی از مفتیان دین‌فروش در عربستان فتوا دادند که تظاهرات غزه، بدعت و حرام است و سخنگوی رژیم صهیونیستی هم به استقبال از این سخن آمد، اما باید به آنها بگویم که قرآن می‌گوید «رفتار شما ضد اسلامی است».
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه حزب‌الله امروز بسیار قوی‌تر از گذشته شده است، افزود: به صهیونیست‌ها می‌گویم که «اگر بی‌میل نیستید که تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان شود، بار دیگر شانس خود را بیازمایید».
خاتمی گفت: رهبری در این رابطه فرمودند «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید»؛ شاید تقدیر خداوند این باشد که آنها دیوانگی کنند و قبل از این مدت، رژیم صهیونیستی متلاشی شود.
وی تصریح کرد: این روزها اراجیف زیادی از جوانک ناپخته‌ی سعودی به گوش می‌رسد. لکه‌ ننگ به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و علنی کردن آن کمی جدید است، اما عربستان چند دهه است که با آنها همکاری‌های مختلفی را دارد.
خاتمی با بیان اینکه رژیم عربستان، رژیم مفسدی است که باید در دادگاه صالح اسلامی به جنایات آن رسیدگی شود، گفت: آنها پایه‌گذار تمام گروه‌های تکفیری هستند؛ شما باور نکنید که در هیچ جای عالم، ترور، عملیات انتحاری و یا بمب‌گذاری صورت بگیرد، مگر اینکه یک پای آن، قارون منطقه باشد. وی ادامه داد: جنایات یمن، لکه ننگ ابدی رژیم سعودی است، آنها چهار سال است که در یمن کشتار به راه انداخته، آنجا را به ویرانه تبدیل کرده‌اند. مهر

کد مطلب: 103844
 
Share/Save/Bookmark