میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۷
 
 
کوچکترین اسیر جهان و استمرار سکوت مدعیان حقوق بشر
نوزاد ۲ ماهه دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی
نوزاد ۲ ماهه دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی
 

رژیم صهیونیستی در اقدامی خلاف تمام حقوق و قوانین انسانی، یک نوزاد دختر ۶۰ روزه فلسطینی را بازداشت کرد در حالی که مدعیان حقوق بشر همچنان در برابر این جنایت سکوت کرده‌اند.
همسر اسیر فلسطینی «یحیی الریماوی» به همراه «مریم» نوزاد دو ماهه‌‌اش برای دیدن همسر خود به زندان عوفر در غرب رام‌الله رفته بود که صهیونیست‌ها، این زن و نوزاد دو ماهه را بازداشت کردند.
پایگاه اینترنتی العهد لبنان گزارش داد نظامیان رژیم صهیونیستی در سه ماه گذشته حدود هزار و هشتصد فلسطینی از جمله کودکان و افراد کم سن و سال را در حملات روزانه به مناطق مختلفی از کرانه باختری و شهر اشغالی قدس بازداشت کرده است.منابع خبری از شهادت یکی از اعضای گردان‌های القسام در جنوب غزه خبر دادند. ‌هانی فرج ابوشلوف، بیست ساله و یکی از اعضای مقاومت، در جریان فعالیتهای مقاومت فلسطین، در شهر رفح در جنوب غزه به شهادت رسید. در پی برخورد یک دستگاه کامیون با یک خودرو در مرکز اسرائیل (فلسطین اشغالی)، ۳ شهرک نشین کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.
اتحادیه اروپا در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، نسبت به وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطینی از جمله گسترش شهرک‌سازی‌ها و خشونت علیه فلسطینیان ابراز نگرانی کرد.
اتحادیه اروپا در سی و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ، در بیانیه ای در خصوص دستور کار شماره ۴ وضعیت حقوق بشر نیازمند توجه شورا ، با صدور بیانیه ای، نسبت به وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین ابراز نگرانی کرد.
در این بیانیه آمده است: در ارتباط با اراضی اشغالی فلسطینی ، اتحادیه اروپا همچنان نسبت به خشونتهای مداوم و کشته شدن انسانها ، کاربرد گسترده بازداشتهای دولتی ، و گسترش غیرقانونی شهرک سازی‌ها و تخریبها و توقیف‌های مرتبط با آن و تبعات حقوق بشری این اقدامات ، عمیقا نگران است.
این بیانیه می‌افزاید: اتحادیه اروپا قویا تمام حملات تروریستی و هر نوع خشونت را محکوم می‌کند و همچنین درباره محدودیتهای ایجاد شده توسط حکومت خودگردان فلسطینی بر آزادی بیان نیز نگرانی دارد.
در ادامه بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: وضعیت رو به وخامت انسانی و حقوق بشر در نوار غزه از جمله کاربرد مجازات مرگ نیز همچنان یک نگرانی جدی است. تمام طرفها باید دسترسی بدون مانع سازمانهای امور بشردوستانه و نهادهای اتحادیه اروپا به غزه برای ارسال کمکهای انسانی را تضمین کنند.
اتحادیه اروپا همچنین از وضعیت حقوق بشر در سوریه ، سودان جنوبی ، میانمار ، بروندی ،
کره شمالی ، مصر ، فدراسیون روسیه، چین ، فیلیپین، پاکستان و ونزوئلا به عنوان موارد شایان توجه شورای حقوق بشر یاد کرده است.نشست سی وششم شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو از روز ۱۱ سپتامبر (دوشنبه ۲۰ شهریور) آغاز شده و تا روز ۲۹ سپتامبر (جمعه ۷ مهر) ادامه دارد. شورای حقوق بشر یک نهاد بین دولتی در درون نظام سازمان ملل است که هدف آن تقویت و ارتقای دفاع از حقوق بشر در سرتاسر جهان و پرداختن به وضعیتهای نقض حقوق بشر اعلام شده است. این شورا از ۴۷ کشور عضو سازمان ملل تشکیل می‌شود که اعضای آن در مجمع عمومی سازمان ملل انتخاب می‌شوند.
شورای حقوق بشر در سال ۲۰۰۶ جایگزین نهاد سابق با نام 'کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل' شد. در این میان نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش به نقاط مختلف کرانه باختری ۹ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند.بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه این اقدامات، به نقاط مختلف کرانه باختری یورش بردند. شاهدان عینی اعلام کردند که در جریان این حمله وحشیانه ۹ شهروند فلسطینی بدون تفهیم اتهام بازداشت شدند.
خبر دیگر از فلسطین آنکه هیات بلندپایه ای از رهبران جنبش فتح در کرانه باختری و ورزرای دولت رامی‌حمد الله طی هفته آینده راهی نوار غزه خواهد شد.یک عضو کمیته مرکزی جنبش فتح که نخواست نامش فاش شود، خاطر نشان کرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای سفر این هیات به نوار غزه حداکثر تا هفته آینده چراغ سبز نشان داده است.
وی افزود: این اقدام نخستین گامی است که انتظار می‌رود عباس و جنبش فتح در سایه نتایج مثبت ناشی از دیدارهای اخیر قاهره و اعلام رسمی انحلال کمیته اداری تشکیل شده در نوار غزه از سوی جنبش حماس بردارند.این رهبر جنبش فتح اشاره ای به نام رهبران فتح یا وزرایی که قرار است در قالب این هیات به غزه سفر کنند، نکرد و در عین حال، اظهار داشت که این تصمیم هنوز نهایی نشده است و در محافل داخلی فتح و تشکیلات خودگردان در دست بررسی قرار دارد. جنبش حماس روز یکشنبه گذشته از انحلال کمیته اداری در نوار غزه در راستای تلاش‌های مصر برای تحقق آشتی ملی و پایان شکاف داخلی خبر داد و از دولت رامی حمد الله خواست که با حضور در غزه، مسئولیت‌ها و وظایف خود را بر عهده بگیرد.

کد مطلب: 101044
 
Share/Save/Bookmark