میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
مرکز آمار ایران منتشر کرد
جزئیات قیمت اقلام خوراکی در مردادماه

مرکز آمار ایران، گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب را در مردادماه امسال منتشر کرد.
براساس اعلام مرکز آمار ایران، گزارش متوسط قیمت مناطق شهری کل کشور درخصوص قیمت اقلام خوراکی منتخب در مردادماه ۱۳۹۶ منتشر شد. بر این اساس، متوسط قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک در مردادماه سال‌جاری، برابر ۱۳۲۷۹۹ریال بوده است که نسبت به تیر ماه با رقم (۱۳۱۷۱۳ ریال) ۰.۸ درصد افزایش داشته است.
همچنین درماه مذکور متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک از ۵۶۵۴۸ ریال در تیر ماه به ۵۶۱۹۳ ریال در مردادماه کاهش یافته است.
متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به ۳۹۵۲۶۹ ریال رسیده است که نسبت به ماه قبل (۳۸۴۵۶۷ریال) ۲.۸ درصد افزایش داشته است. میزان این افزایش برای یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله (مرداد ۳۶۷۱۲۲ ریال و تیر ۳۵۹۶۵۴ ریال) برابر ۲.۱ درصد بوده است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با افزایش ۶.۹ درصدی مواجه بوده است (مردادماه ۸۰۸۷۷ ریال و تیر ۷۵۶۵۵ ریال).
متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ۲۶۹۱۶ ریال، یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ۳۷۰۶۹ ریال، یک بسته ۵۰۰ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ۵۷۵۹۱ ریال می‌باشد که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته‌اند. همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم‌مرغ ماشینی در مردادماه برابر ۶۵۰۹۳ ریال است که نسبت به ماه قبل (۵۳۱۰۸ ریال) با افزایش ۲۲.۶ درصد مواجه بوده است.
متوسط قیمت یک بسته ۱۰۰ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ۲۹۲۸۰ریال می‌باشد که نسبت به تیرماه رشد ۱.۴۸ درصد داشته است. در این گروه متوسط قیمت یک بسته ۹۰۰ گرمی روغن مایع ۵۳۳۲۸ ریال می‌باشد که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.
متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در مردادماه ۴۲۴۰۴ ریال بوده است که نسبت به ماه قبل (۴۵۲۵۸ ریال) با کاهش ۶.۳ درصدی مواجه بوده است. متوسط قیمت یک کیلو سیب درختی زرد در مردادماه ۴۲۱۱۷ ریال که نسبت به ماه قبل (۵۲۳۴۳ ریال) کاهش ۱۹.۵ درصدی را نشان می‌دهد. متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در مردادماه ۵۱۶۵۲ ریال است که نسبت به ماه قبل (۵۵۱۱۸ ریال) با کاهش مواجه بوده است.
متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار ۱۹۵۲۶ ریال، یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۱۹۱۵۹ ریال، یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۸۳۷۴ ریال و یک کیلوگرم پیاز۳۳۳۵۶ ریال بوده که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است.
متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در مردادماه ۴۰۳۲۱ ریال است که نسبت به ماه قبل (۴۰۶۷۹ ریال) با ۰.۹ درصد کاهش روبه‌رو بوده است. متوسط قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی چای خارجی در مردادماه ۲۰۳۹۵۴ ریال است که نسبت به ماه قبل (۲۰۲۲۶۶ ریال) افزایش ۰.۸ درصدی داشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم رب گوجه فرنگی در ماه مرداد ۵۱۲۳۳ ریال است که نسبت به ماه قبل (۵۱۲۱۴ ریال) تغییر محسوسی نداشته است.

کد مطلب: 101143
 
Share/Save/Bookmark