میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
 
 
رسانه ملی و اعتراضات برحق ملی

تقریبا همه مسئولینی که تاکنون در مورد اعتراضات اخیر اظهار نظر کرده‌اند دراین نکته اتفاق نظر دارند که مردم اعتراضات بر حقی دارند و باید به نحو مقتضی به این اعتراضات رسیدگی شود. مگر نه این که رهبر فرزانه انقلاب در بیانات اخیرشان تاکید کردند کسانی که امکانات کشور را در اختیار دارند و داشتند باید پاسخگو باشند.
بسم‌الله شروع کنیم این اعتراضات را دسته‌بندی کنیم و از زبان مردم و کارشناسانی که زبان گویای مردم هستند این اعتراضات را بیان کنیم و از مسئولین مربوطه بخواهیم که پاسخ بگویند.
اینکه از مردم بخواهیم که صف خود را از اغتشاش‌گران و آشوب‌گران جدا کنند یک درخواست جدی و قاطعانه است ولی زمانی این درخواست دلنشین‌تر است که مردم ببینند که رسانه ملی گلایه‌ها و نگرانی‌های آنها را به درستی و با رعایت انصاف به سمع و نظر مسئولین می‌رساند و در یک فضای علمی و کارشناسی پاسخ‌های لازم را از زبان مسئولین منتقل می‌کند.
واقعیت تلخ این است که این مردم در فرصت‌های مختلف با تجمعات مسالمت‌آمیز و بدون خشونت در مکان‌های مختلف سعی کرده‌اند صدای خود را بگوش مسئولین برسانند و موفق نشده‌اند و به قول یکی از مجریان شبکه ۳ سیما مسئولین امر به خود زحمت نداده که حتی از اتومبیل خود هم پیاده شوند. بنابراین در این شرایط شایسته است که اقدامی امیدبخش و در عین حال عملیاتی برداشته شود و به نظر می‌رسد که گام نخست این اقدام عملی باید توسط رسانه ملی برداشته شود.
به طور قطع و یقین وقتی معترضین متوجه عمق توجه و همت مسئولین در رفع مشکلات بشوند و با چشمان خود ببینند که همان حرف‌ها و درد‌های آنها از زبان کارشناسان بیان می‌شود به آسانی مرز خودشان را با آشوبگران جدا خواهند کرد و اجازه نمی‌دهند حیثیت نظام بازیچه دست عناصر ضد انقلاب قرار گیرد.
امروز بر کسی پوشیده نیست که در کنار همه خدماتی که انجام می‌شود بسیاری از وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور محترم محقق نشده است و اقشار کم درآمد بیشترین سختی را متحمل می‌شوند و از سوی دیگر مشاهده می‌کنند که برخی از سودجویان و فرصت طلبان روز به روز بر ثروت خود بیشتر اضافه می‌کنند و هر روز بر تعداد خودروهای لوکس دونفره بیشتر اضافه می‌شود.
قرارما این نبود که همه سختی و مشقت‌ها تنها متوجه اقشار کم‌درآمد باشد و با گفتار درمانی مردم به صبر و تحمل دعوت شوند و هیچ‌یک از عناصر متعلق به باند‌های مفاسد اقتصادی به محکمه عدل سپرده نشوند و سال‌های سال مردم چشم انتظار رسیدگی محاکم قضایی باشند.
شایسته است رسانه ملی در کنار عمل به وظایف اطلاع‌رسانی و خبری یکبار دیگر در پیگیری مطالبات مردمی مردانه کمر همت ببندد و با اختصاص آنتن آن هم در بهترین ساعات مشکلات مردم را مطرح و مسئولین را به پای میز پاسخگویی دعوت کند.
در پایان ضمن تشکر از همه زحمات عزیزانی که به صورت شبانه‌روز در رسانه ملی تلاش می‌کنند یادآور می‌شویم که رسانه‌های بیگانه و دشمنان قسم خورده ما تمام قد آمادگی دارند که در انجام وظایف رسانه ملی ولی با نیت‌های پلید و با هدف براندازی نظام مشارکت کنند و در غم مشکلات مردم اشک تمساح بریزند بنابر این نباید بنشینیم و تماشا کنیم که مشکلات و مسائل کشور از زبان بیگانگان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

نویسنده: محمد اسماعیلی دهقی -کارشناس مسائل رسانه

کد مطلب: 102557
 
Share/Save/Bookmark