میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۵۸
 
 
ثروتمندترين شاهزاده سعودي كيست؟
 ثروتمندترين شاهزاده سعودي كيست؟
 
الوليد بن طلال بن عبدالعزيز آل سعود از شاهزاده هاي عربستان و يكي از ثروتمندترين افراد جهان است. طبق گزارش مجله فوربس، الوليد در ميان ثروتمندترين افراد جهان در رتبه نوزدهم قرار دارد. ثروت او در ماه مارس سال 2010 بالغ بر 19 ميليارد و 400 ميليون دلار اعلام شد.
به گزارش سياست روز آن لاين الوليد بن طلال در سال 1955 به دنيا آمد. پدر او، عبدالعزيزبن آل سعود، بنيانگذار حكومت آل سعود در عربستان بود. الوليد پسر عموي ملك عبدالله، پادشاه فعلي عربستان است.
او در سال 1979 از كالج «منلو» در كاليفرنياي آمريكا فارغ التحصيل شد و در همان سال فعاليت اقتصادي اش را آغاز كرد ولي موفقيت عمده اش در دهه 1990 اتفاق افتاد. در اين دهه او بخشي از سهام شركت آمريكايي «سيتي كورپ»(Citicorp) را خريد. او سپس در شركت هاي موفقي نظير AOL، Apple Inc، MCI Inc، Motorola،Ltd News Corporation سرمايه گذاري كرد و به سودهاي هنگفتي رسيد.
عمده سرمايه گذاري هاي بن طلال در بخش مسكن است. او بخش زيادي از سهام هتل هاي زنجيره اي Four Seasons و Plaza Hotel نيويورك را خريد و در Savoy Hotel لندن و گراند هتل مونت كارلو در موناكو نيز سرمايه گذاري كرد. او هم اكنون 10 درصد از سهام هتل Disneyland Paris را اختيار دارد.
او در سال 2006 با پرداخت 3 ميليارد و 900 ميليون دلار بخشي از سهام Fairmont Hotels را خريد. الوليد همچنين صاحب Rotana Group، بزرگترين شركت سرگرم سازي رسانه اي دنياي عرب است.
الوليد در ميان شاهزادگان سعودي، ثروتمندترين است و سه كاخ در عربستان دارد. او مالك چند هواپيماست و قرار است در سال 2012 بزرگترين هواپيماي مسافربري شخصي جهان را از شركت ايرباس تحويل بگيرد. الوليد 200 اتومبيل لوكس دارد كه در ميان آنها اتومبيل هايي نظير لامبورگيني، فراري و رولز رويس به چشم مي خورد.کد مطلب: 57565
 
Share/Save/Bookmark
 


جفیز
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۲۰:۲۸:۳۱
خوبه هههههههههههههههههههههههههههه
۱۳۹۱-۰۲-۰۷ ۱۱:۰۴:۵۰
خواهش میکنم فقط پنج هزار دلار به من کمک بکنیدبه خداکل زندگیم تعقیرمینکد