میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
حاشیه جدید در شورای شهر
عصبانیت از حناچی به خاطر ۹ دی!

هر روز شورای شهر تهران یک دسته گلی به آب می‌دهد. شورایی که مانند شورای شهر اول در آن اصلاحات تماما صندلی‌های سبز پارلمان شهری را در دست دارد حالا کفر نعمت می‌کند و به جای کار و تلاش همان راه شورای منحله اول یعنی سیاسی کاری صرف را در پیش گرفته است. شهر تهران به شدت بعد از ۱۵ ماه از حضور اصلاح‌طلبان در شورای شهر و مدیریت ضعیف آنها نیازمند کار است اما اصلاح‌طلبان هنوز پس از این مدت نسبت به شرایط حساس پایتخت آگاه نشده‌اند؛ بلکه سعی می‌کنند خلاف جریان آب هم شنا کنند.
نمونه این موضوع را در موضع‌گیری عجیب محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران می‌بینیم. حق‌شناس در توئیتی معنادار با انتشار سخنان اخیر پیروز حناچی درباره فتنه سال ۸۸ و حماسه مردمی ۹ دی‌ماه که آتش این فتنه را خاموش کرد با کنایه از اینکه در انتخاب شهردار با چنین مواضع انقلابی اشتباه کرده است، این شعر را منتشر کرد: «ما ز یاران چشم یارى داشتیم، خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم؟ گفت‌وگو آیین درویشى نبود، ورنه با تو ماجراها داشتیم.»
اینکه بعد از ۹ سال یک از اعضای حزب اعتماد ملی که یکی از سران فتنه دبیرکل همین حزب بوده است، اینچنین با فتنه‌گران همراهی می‌کند و مواضع انقلابی شهردار تهران را تقبیح می‌کند، بسیار قابل توجه است.
ناراحتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از موضع‌گیری قاطعانه شهردار تهران که ۹ دی‌ماه را پاسخ کوبنده به فتنه‌گران می‌داند، نشان از مکنونات و علائق قلبی این شورای شهر به جریان ضدانقلاب دارد.
نگاهی به عملکرد این عضو شورای شهر تهران نیز بیشتر سلائق سیاسی وی را مشخص می‌کند. وی از جمله افرادی بود که سعی در مدیریت نمایشی در شهر تهران و عوض کردن نام کوچه و معابر پایتخت را داشت و در همین رابطه نام خیابان نفت به نام خیابان «دکتر مصدق» تغییر نام یافت تا خواسته این افراد با یک رویکرد کاملا نمایشی تحقق یابد اما سوال اساسی اینجاست آیا مسائل و اولویت‌های شهر تهران تغییر اسامی کوچه و خیابان‎ است؟ حالا غیر از سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی این افراد در شورای شهر تهران بر خلاف رویه و وظیفه اصلی شورا شاهد مواضع حمایت‌آمیز آنان از فتنه‌گران هستیم. اینکه در مقابل حرف‌های انقلابی شهردار تهران ایستادگی شود جز همراهی با فتنه‌گران و حمایت از آنان موضوع دیگری دریافت نمی‌شود.
در مناسبت‌های مذهبی و انقلابی عمیقا دیده می‌شود که نوعی بی‌توجهی به ارزش‌های انقلاب اسلامی در کالبد و بیلبوردهای شهری تهران صورت می‌گیرد. ۹ دی‌ماه امسال نیز همین بی‌توجهی را شاهد بودیم حالا با این مواضع حق‌شناس مشخص می‌شود که نه تنها بی‌توجهی بلکه یک نوع همراهی و حمایت از فتنه و مقابله با جریانات انقلابی مانند ۹ دی در شورای شهر تهران وجود دارد. به هر جهت مردم انقلابی منتظر پاسخ شورای شهر تهران درباره مواضع حمایت‌گرانه یکی از اعضای خود در حمایت از فتنه‌گران و مخالفت با مواضع انقلابی شهردار جدید تهران هستند. دانا

کد مطلب: 107453
 
Share/Save/Bookmark