میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸
 
 
روسای جمهور سوریه و روسیه در کرملین دیدار کردند
خط و نشان پوتین و اسد برای بنت و بایدن
خط و نشان پوتین و اسد برای بنت و بایدن
 
همزمان با تشدید حملات صهیونیست‌ها و آمریکا به خاک سوریه در اقدامی که می‌توان آن را خط و نشان مسکو و دمشق برای سران آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در یک سفر از پیش اعلام نشده به مسکو پایتخت روسیه رفت و با ولادیمیر پوتین در کاخ کرملین دیدار کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در مسکو با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد. به گزارش این رسانه، بشار اسد در سفری از قبل اعلام نشده به مسکو سفر کرد.ولادیمیر پوتین در دیدار با بشار اسد به همتای سوری خود، پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفت.
رئیس‌جمهور روسیه در ابتدای دیدار با بشار اسد گفت: «من خیلی خوشحالم که یک بار دیگر در مسکو از شما استقبال می‌کنم. مهم‌تر از هر چیز دیگر من دوست دارم به شما به خاطر روز تولدتان که اخیرا بود، تبریک بگویم».ولادیمیر پوتین همچنین با تبریک پیروزی بشار اسد در انتخابات سوریه افزود: «این یک نتیجه خیلی خوب در انتخابات ریاست جمهوری بود. نتایج (این انتخابات) نشان می‌دهد که مردم به شما اعتماد دارند، به رغم همه مشکلات سال‌های گذشته و فجایع سال‌های گذشته، آنها (مردم سوریه) هنوز روند بهبود و بازگشت به یک زندگی عادی را با شما مرتبط می‌دانند».برخی منابع رسانه‌ای گزارش دادند که دیدار بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در مسکو، روز دوشنبه (دیروز) انجام شده است.ولادیمیر پوتین در دیدار با بشار اسد درباره ادامه حضور گروه‌های تروریستی در سوریه و خطر تروریسم در این کشور صحبت کرد.او گفت: «متاسفانه هنوز کانون‌های مقاومت تروریست‌ها وجود دارد که نه تنها بخشی از خاک را تحت کنترل دارند بلکه به ترور غیرنظامیان نیز ادامه می‌دهند. با این وجود، مهاجران به طور فعال به مناطق آزاد شده برمی‌گردند. وقتی به دعوت شما در سوریه بودم، با چشمان خودم دیدم که مردم به طور فعال خانه‌های خود را بازسازی می‌کنند و فعالانه تلاش می‌کنند تا به معنای کامل کلمه به یک زندگی آرام برگردند».به گفته پوتین، در نتیجه تلاش‌های مشترک روسیه و سوریه ضرباتی شدید به تروریست‌ها زده شد و دولت سوریه اکنون بر بیش از ۹۰ درصد از سرزمین این کشور کنترل دارد.
رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: «تلاش‌های مشترک ما قلمرو اصلی و بخش اعظم سرزمین جمهوری سوریه را آزاد کرد. تروریست‌ها خسارت‌های بسیار جدی و قابل توجهی متحمل شده‌اند و دولت سوریه به ریاست شما ۹۰ درصد از خاک این کشور را تحت کنترل خود دارد».طبق گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین با بشار اسد درباره حضور غیرقانونی نیروهای مسلح کشورهای خارجی در سوریه هم صحبت کرد.
رئیس‌جمهور روسیه گفت: «به نظر من مشکل اصلی این است که نیروهای مسلح خارجی در مناطق خاصی از کشور بدون تصمیم سازمان ملل متحد و بدون رضایت شما حضور دارند که این امر به وضوح با حقوق بین‌الملل مغایرت دارد و به شما این امکان را نمی‌دهد که تلاش‌های حداکثری برای تحکیم کشور به منظور حرکت در مسیر بازسازی آن با سرعتی که در صورت کنترل کل قلمرو توسط دولت قانونی امکان پذیر است، انجام دهید».بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در این دیدار خطاب به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد که دو کشور به نتایج قابل توجهی در جنگ با تروریسم بین‌المللی دست یافتند.
اسد گفت: «دو ارتش ما، روسیه و سوریه نه تنها در آزادسازی سرزمین‌های اشغالی که توسط شبه نظامیان تصرف شده بودند و در نابودی تروریسم، به نتایج قابل توجهی دست یافته‌اند بلکه بازگشت مهاجرانی را که مجبور به ترک خانه‌های خود و وطن خودشان شده بودند نیز تسهیل کرده‌اند».رئیس‌جمهور سوریه افزود: «با توجه به این واقعیت که تروریسم بین‌المللی مرز نمی شناسد و مانند یک عفونت در سراسر جهان گسترش می‌یابد، من می‌توانم این موضوع را بیان کنم که ارتش‌های ما کمک بزرگی به حفاظت از همه بشریت در برابر این شیطان (تروریسم بین‌المللی) کرده‌اند». نکته قابل توجه آنکه این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که تحرکات نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه افزایش یافته است. در همین چارچوب منابع محلی در استان الحسکه سوریه گفتند که نظامیان آمریکایی با فرود در اطراف این شهر، دو غیرنظامی را ربوده و با خود بردند.به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این یورش، شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) نیز نظامیان آمریکایی را پشتیبانی می‌کردند.به گفته مردم منطقه، نیروهای آمریکایی بارها در مناطقی که تحت شبه‌نظامیان کُرد سوریه قرار دارد، اقدام به هلی‌برن و ربایش غیرنظامیان کرده و آن‌ها را به مکان نامشخصی انتقال داده‌اند. منابع محلی سورری اعلام کردند که اشغالگران آمریکایی ستونی از تانکرهای حامل نفت دزدیده شده از منطقه الجزیره سوریه را به همراه تجهیزات نظامی از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید از حومه حسکه به داخل اراضی عراق منتقل کردند.این منابع افزودند که این ستون متشکل از هفتاد خودرو است که در میان آنها تانکرهای حامل نفت دزیده از منطقه الجزیره سوریه مشاهد می شود. همچنین تریلی هایی که بر روی آن خودروهای نظامی هامر وابسته به اشغالگران وجود دارد از سوریه و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به پایگاه اشغالگران در شمال عراق منتقل شده است.از سوی دیگر منابع محلی در حومه تل حمیس اعلام کردند که بالگردهای نظامی وابسته به نیروهای اشغالگر آمریکایی شماری از نظامیان را از سوریه به عراق منتقل کرده اند.
کد مطلب: 119658
 
Share/Save/Bookmark