میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۶
 
 
فرماندهان داعش در بالگردهای آمریکایی

بالگردهای آمریکایی در سوریه، فرماندهان گروه تروریستی داعش را از شهر المیادین جا به جا کرده‌اند.
شاهدان عینی به خبرگزاری «ریانووستی» اعلام کرده‌اند، پیش از آغاز عملیات ارتش سوریه، بالگردهای آمریکایی فرماندهان داعش را از شهر «المیادین» منتقل کردند. چندین منبع اعلام کرده‌اند که شاهد انتقال این افراد توسط نیروی هوایی ارتش آمریکا بوده‌اند. این جابه‌جایی درست قبل از آغاز عملیات نیروهای ارتش سوریه انجام گرفته است.
یکی از شاهدان عینی به ریانووستی گفت:‌«نیروی هوایی ارتش آمریکا ابتدا یک مانور در نزدیکی مزرعه‌ای در المیادین انجام داد. سپس یک حمله هوایی انجام شد و مردم محلی سعی کردند که پناه بگیرند اما چندین بالگرد آمریکایی قابل مشاهده بود». این شاهد عینی افزود: «بعد از آن فرماندهان خارجی داعش را که در منطقه بودند دیدیم که منتظر این بالگردها کنار مقرهای خود ایستاده بودند...بالگردها آنها را به خارج از المیادین منتقل کردند».
وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که پایگاه‌های «طرطوس» و «الحمیمیم» در سوریه حتی پس از شکست داعش در این کشور به کار خود ادامه خواهند دارد.«اولگ سیرومولوتف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو قصد دارد نیروهای خود را در پایگاه‌های طرطوس و الحمیمیم سوریه بعد از شکست تروریست‌ها حفظ کند.این مقام وزارت خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک»‌ تأکید کرد، حجم عقب‌نشینی نیروهای روسیه از سوریه پس از شکست تروریست‌های داعش به اوضاع منطقه بستگی دارد اما هر دو پایگاه نظامی روسیه در سوریه احتمالا باقی خواهد ماند. سیرومولوتف افزود، داعش هنوز ده درصد از اراضی تحت اشغال خود را در اختیار دارد و تروریست‌های جبهه‌النصره نیز هنوز فعال هستند و مبارزات علیه آنها ادامه خواهد داشت. علاوه براین، گروه‌های مجزای دیگری هم در سوریه هستند که گافی اوقات تحت پرچم سازمان‌های بزرگتر فعالیت می‌کنند و گاهی هم از جانب خود اقدام می‌کنند. این دیپلمات ارشد روسیه در ادامه گفت، انتخابات در کردستان عراق، هم انتخابات ریاست‌جمهوری و هم پارلمانی که قرار است جولای ۲۰۱۸ برگزار شود، می‌تواند بر تحولات بیشتر اوضاع در منطقه اثرگذار باشد. روسیه دو پایگاه نظامی در سوریه دارد، پایگاه هوایی «الحمیمیم» و پایگاه دریایی طرطوس. علاوه بر این دو پایگاه، مرکز نظارت بر آتش‌بس سوریه نیز که زیرمجموعه وزارت دفاع روسیه است در سوریه فعالیت دارد. خبر دیگر آنکه وزارت دفاع روسیه از زخمی شدن ۹ تبعه روس درپی انفجاری در دیرالزور خبر داد.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ۵ نظامی و ۴ خبرنگار روس درپی انفجار یک بمب توسط تروریست‌ها در شهر «دیرالزور» زخمی شدند. وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که مبارزه علیه تروریسم در کشور سوریه به پایان کار خود نزدیک می‌شود.«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیروز سه‌شنبه اعلام کرد، ایران، ترکیه و روسیه، زمان و دستورکار کنگره مردمی سوریه را مشخص می‌کنند.

کد مطلب: 101756
 
Share/Save/Bookmark