میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
 
 
از خط و نشان برای اغتشاش‌گران تا تأکید بر پیگیری مطالبات مردم
قیام انقلابی علیه فتنه
قیام انقلابی علیه فتنه
 

اجتماع بزرگ مردمی در حمایت از امنیت، آرامش و اقتدار کشور و در محکومیت سوءاستفاده عده‌ای آشوب‌طلب از اعتراضات به تصمیم دولت مبنی بر سهمیه‌بندی بنزین، امروز چـهارم آذر با حضور عموم مردم تهران از مسیرهای چهارگانه به سمت میدان انقلاب اسلامی برگزار شد.
با وجود آنکه هنوز دقایقی به آغاز راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر مانده بود، جمعیت زیادی در میدان انقلاب تجمع کردند. راهپیمایان شعارهایی همچون «مرگ بر فتنه‌گر»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و «لبیک یا خامنه‌ای» سر داده و پرچم‌های سه رنگ کشورمان را در دست داشتند. تهرانی‌ها با فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را از مواضع خصمانه آمریکا اعلام کرده و اغتشاشات اخیر کشور را محکوم کردند.
محسن رضایی: مردم از دولت می‌خواهند با تدبیر عمل کند محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این اجتماع باشکوه مردم تهران گفت: این راهپیمایی برای جداسازی صدای مردم از اشرار است.
وی با بیان اینکه مردم می‌خواهند بگویند اعتراضات ما از اشرار وابسته به سرویس‌های جاسوسی جداست، گفت: مردم آمده‌اند بگویند که ما خودمان قادر هستیم وضع زندگی‌مان را بهبود بخشیم و اجازه دخالت به هیچ دست خارجی نمی‌دهیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردم از دولتمردان می‌خواهند با تدبیر عمل کنند و به سیاست‌های کلی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و همه خواسته‌های مردم در آنها منعکس است، عمل کنند تا مشکلات حل شود.
رضایی در پاسخ به این پرسش که وظیفه مسؤولان در برابر حضور مردم در این راهپیمایی چیست، اظهار داشت:‌ دولت باید به مردم احترام بگذارد و با مردم صادقانه رفتار کند همچنین اصلی‌ترین وظیفه دولت این است که عملکرد درستی داشته باشد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عملکرد دولت در مهار کردن افزایش قیمت کالاها ناشی از افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: در حوزه اقتصاد باید چند کار اساسی صورت گیرد که یکی از آن مهار نقدینگی کشور است و تا زمانی که نقدینگی کشور مهار نشود، به سمت تولید گرایش پیدا کند، تورم ادامه خواهد یافت.
مسئولان اگر خواستند به سپاه بتازند، خون مرتضی و بغض محمدصدرا را به‌یاد داشته باشند
همسر شهید مرتضی ابراهیمی شهید مدافع امنیت و اقتدار کشور که در جریان ناآرامی‌های پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به‌دست اشرار به شهادت رسید، در اجتماع با شکوه مردم تهران گفت: مرتضی در کنار مردم بود اما عده‌ای آن را در مقابل خود می‌دیدند.
وی با بیان اینکه دغدغه شهید ابراهیمی، مشکلات مردم بود و پاکباخته به میدان خدمت رفت، اظهار داشت: مرتضی رفت تا پیغام سرخ عاشورا را در روزگار مملو از فتنه و تردید به گوش همه برساند.
همسر شهید ابراهیمی نیز از مردم خواست تا نگذارند صدای ضربان قلب دوستان همسر شهیدش در هیاهوی صدای اهل نفاق خاموش شود. وی خطاب به برخی مسئولان گفت: جنابان مسئول! از امروز هرگاه برای خوشامد نااهلان، خواستید به سپاه بتازید، خون مرتضی و بغض محمدصدرا را به‌یاد داشته باشید.
این فاجعه از سستی «تدبیر» شما بود
شعرخوانی حماسی سعید حدادیان، مداح اهل بیت(ع) در اجتماع مردم تهران در میدان انقلاب اسلامی با استقبال جمعیت حاضر روبرو شد.
در بخش‌های از شعر این مداح اهل بیت آمده است:
ما معترضانیم نه فوج متعرض
با سستی تدبیر شما مسئله داریم
این فاجعه از سستی تدبیر شما بود
یکبار بگویید که تقصیر شما بود
همچنین ابیاتی با این مضمون که مردم به عشق ولایت به صحنه آمده‌اند نه برای صحه گذاشتن به تدبیر دولت، از سوی حدادیان قرائت شد.
مسئولان سپاسگزار مردم باشند
علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در حاشیه راهپیمایی با اشاره به وظیفه دولت در برابر حضور مردم اظهار داشت: همه مسئولان نه تنها دولت باید سپاسگزار مردم باشند که سپاسگزاری مهمترین وظیفه ما است.
حضور بازاریان تهران در راهپیمایی
اصناف و بازاریان تهران نیز با حضور در راهپیمایی تهران، ضمن محکوم کردن اغتشاشات حمایت خود را انقلاب و رهبری اعلام کردند.
حاجی‌بابایی: دولت فکر نکند این حرکت عظیم به‌خاطر رضایت از آنهاست
حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی با اشاره به حضور پرشور مردم در این مراسم گفت: راهپیمایی پرشکوه مردم تهران امروز در میدان انقلاب نشان داد که مردم علیرغم سختی‌ها و مشکلات پای نظام‌شان ایستاده‌اند.
وی افزود: مردم در این راهپیمایی پرشور خود نشان دادند که علیرغم اقدامات ناشیانه بعضی از مسئولین و اقداماتی که در مسیر خواسته مردم نیست، ضمن اعتراض به اینگونه عملکردها پشت سر رهبری و نظام‌شان ایستاده‌اند و از نظام‌شان دفاع می‌کنند. حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: مسئولین ما در دولت و مجلس باید بدانند باید به این مردم با تمام قدرت، خدمت و ایثارگری کرد. باید تصمیمات مدبرانه و کارشناسی گرفت. این مردم و این رهبری را نباید به سختی انداخت و برای آنها هزینه درست کرد. رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت نباید فکر کند این حرکت عظیم مردمی به خاطر رضایت از آنهاست بلکه باید بداند حرکت رضایت از نظام و رهبری است و مردم همچنان به دولت و مجلس و رفتارهای ناشیانه بعضی از مسئولین اعتراض دارند.

کد مطلب: 111755
 
Share/Save/Bookmark