میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۲
 
 
در ادامه اعتراضات ضد نژادپرستی در پورتلند «وضعیت آشوب» اعلام شد
آمریکا درگیر جنگ چریکی شهری
آمریکا درگیر جنگ چریکی شهری
 

دادستان کل آمریکا می‌گوید این کشور درگیر یک جنگ چریکی شهری شده است. همزمان با تشدید سرکوب اعتراض‌های مردمی ، ویلیام بار دادستان کل آمریکا در مصاحبه با این شبکه اظهارداشت: آمریکا درگیر شکل تازه‌ای از "جنگ چریکی شهری" است که "حرص قدرت طلبی" جناح چپ آن را هدایت می‌کند.
وی گفت: "آن‌ها از روز اول سعی داشتند [رئیس جمهور را] استیضاح کنند. آن‌ها هر کاری که می‌توانستند کردند تا او را خلع کنند یا دولت او را فلج کنند و من فکر می‌کنم این ناشی از حرص قدرت طلبی جناح چپ است. " دادستان کل آمریکا چپگرایان و دموکرات‌ها را به اقدام در جهت فروپاشی نظام کشور متهم کردویلیام بار دادستان کل آمریکا در مصاحبه‌ای به حزب دمکرات حمله کرد و مدعی شد که چپ گرا‌ها به «فروپاشی نظام» معتقدند و پیروزی مطلق را به عنوان «جایگزین برای دین» دنبال می‌کنند.چپگرایان به مصالحه علاقه ندارندآن‌ها به تبادل نظر و دیدگاه دیالکتیکی علاقه ندارند. آن‌ها به پیروزی کامل علاقه دارند، این یک دین سکولار است. این جایگزینی برای دین است. "لازم به ذکر است در ادامه بحران آمریکا، اقدامات ترامپ، مدیریت بحران کرونا و سیاست‌های فعلی آمریکا بسیاری از مردم این کشور را به جلای وطن ترغیب کرده تا آنجا که عطای شهروندی آمریکا را به لقایش می‌بخشند. بررسی اخیرِ موسسه نیویورکیِ «بمبریج اکانتنتس» نشان می‌دهد که تنها در نیمه نخست سال ۲۰۲۰، بیش از پنج هزار و ۸۰۰ شهروند آمریکا از حق شهروندی خود صرف نظر کرده‌اند، حال آنکه در کل سال ۲۰۱۹، تنها دو هزار و ۷۹ نفر خواستار آن شده بودند که دیگر شهروند آمریکا نباشند. ادامه اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا به ویژه شهر پورتلند موجب شد تا مقامات آمریکایی در این شهر وضعیت آشوب اعلام کنند.در همین رابطه گروهی از معترضان، به داخل ساختمان انجمن پلیس شهر پورتلند روانه شدند و ساختمان پلیس شهر پورتلند را به آتش کشیدند.همچنین پلیس ضدشورش آمریکا به معترضانی که به طور مسالمت‌آمیز در سالگرد مرگ «مایکل براون» جوان سیاه‌پوست توسط پلیس سفیدپوست تجمع کرده بودند، حمله کرد و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داد.
این در حالی است که بحران کرونا نیز در آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد چنانکه طبق جدیدترین آمار، در دو هفته پایانی ماه ژوئیه دست‌کم آزمایش کرونای ۹۷ هزار کودک در آمریکا که اغلب آن‌ها کودک رنگین‌پوست ساکن ایالت‌های غربی و جنوبی هستند، مثبت شده است.

کد مطلب: 114879
 
Share/Save/Bookmark