میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
وقتی بلیت فوتبال از کنسرت گران‌تر است
بازار سیاه تجارت سیاه

روز شنبه ۲۶ خردادماه بسیاری از رسانه‌های رسمی به عنوان نمایندگان مردم، نسبت به گرانی بلیت‌های نمایش بازی‌های جام‌جهانی در سینما‌های کشور و به خصوص مرکز همایش‌های برج میلاد، اعتراض کردند. اعتراضی که هیچگونه پاسخ روشنی از سوی مسئولان این امر دریافت نکرد و مشخص نشد که چه کسی مسئول این گران‌فروشی است.
صبح دیروز سایت فروش بلیت‌های نمایش بازی‌های جام‌جهانی در مرکز همایش‌های برج میلاد احتمالاً درپی اعتراض‌های روز شنبه نرخ بلیت‌های ۹۵ هزار تومانی بازی ایران و اسپانیا را به ۶۵ هزار تومان و ۵۵ هزار تومان کاهش داد؛ ارقامی که همچنان از نرخ پایه کنسرت‌ها گران‌تر است!
آیا ارزش واقعی نمایش بازی‌های فوتبال جام‌جهانی در مرکز همایش‌های برج میلاد اینقدر گزاف است؟
اتفاقی که دیروز در قیمت بلیت‌های مرکز همایش‌های برج میلاد روی داد، از سیاستی نشأت می‌گیرد که سال‌هاست در بخش‌های مختلف اقتصاد کشورمان رخ می‌دهد. در این سیاست ابتدا مبلغ بالایی برای کالایی در نظر گرفته و اعمال می‌شود، اگر اعتراضی صورت نگیرد، فروش آن کالا با همان قیمت بالا ادامه پیدا می‌کند، از طرفی دیگر اگر اعتراض‌ها بالا بگیرد، اندکی از مبلغ گران کالا کاسته می‌شود و به فروش خود ادامه می‌دهد. اکثر مردم جامعه هدف نیز فریب این سیاست را خورده و به قیمت کاسته‌شده رضایت می‌دهند. حال اینکه آن کالا به هیچ عنوان ارزش قیمتی را که به فروش می‌رسد، ندارد.

سهم صاحبان فیلم از فروش فوتبال چقدر است؟
محمد قاصد اشرفی عضو شورای عالی اکران، درباره سهم صاحبان فیلم از فروش بلیت‌های پخش فوتبال های جام جهانی گفت: فعلاً صحبتی در این مورد نشده؛ اما قرار است بعد از اتمام پخش ۶ بازی تصمیمات لازم گرفته شود و به نتیجه برسیم.
همچنین سعیدخانی تهیه‌کننده و پخش‌کننده سینما که پخش فیلم سینمایی «در وجه حامل» را برعهده دارد، درباره توافقات انجام شده پیرامون عواید فروش بلیت‌های پخش فوتبال جام‌جهانی به فیلم‌ها، گفت: طبق صحبت‌های صورت گرفته قرار شده مبلغ ۵ هزار تومان از هر بلیت به صاحبان آثار برسد که امیدواریم همین اتفاق هم با مدیریتی صحیح و برنامه‌ریزی شده به درستی پیش برود تا صاحبان فیلم متضرر نشوند.
وی افزود: شاید فروش بلیت این شش بازی به پنج یا شش میلیارد تومان برسد که خوشحالیم سینمادار ذی‌نفع است، اما امید می‌رود گزارش جامع و روشنی از این جریان بیرون بیاید تا علاوه بر خوشحالی معنوی، شادی مادی هم به صاحبان فیلم‌‎ها برسد.

کد مطلب: 104771
 
Share/Save/Bookmark