میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷
 
 
رئیس کمیسیون قضائی تشریح کرد
آخرین وضعیت بررسی طرح ممنوعیت خروج مسئولین
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح ممنوعیت خروج مسئولین پس از دوره مسئولیت در این کمیسیون را تشریح کرد.
حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی با اشاره به بررسی طرح ممنوعیت خروج مسئولان پس از اتمام دوره مسئولیت از کشور، گفت: این طرح در کمیسیون در حال بررسی است و احتمالاً تا دو ماه آینده در کمیسیون جمع‌بندی و برای اعلام نظر نمایندگان به صحن علنی پارلمان ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه طرح ارائه شده از سوی نمایندگان کامل نیست و پیشنهادات مختلفی برای تکمیل شدن آن ارائه شده است، ادامه داد: روح کلی این طرح درباره آن است که مسئولانی که در دوره خدمت خود پرونده دارند و یا در مظان اتهام هستند در ظرف مدت مشخصی ممنوع الخروج شوند.
نماینده بم در مجلس تصریح کرد: اگر مسئولی در مظان اتهام باشد یا پرونده داشته باشد میتواند تا زمان رسیدگی به پرونده اگر لازم باشد با وثیقه از کشور خارج شود و در صورت تبرئه وثیقه آن فرد آزاد می شود.
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه این طرح هنوز کامل نشده و در کمیسیون در حال بررسی آن هستیم که در این زمینه نیز کمیته ای تشکیل شده است، اظهار داشت: البته طرح فعلی افرادی که سالهای گذشته مسئولیت داشته اند را شامل نمی شود و اگر لازم باشد در مسیر بررسی در کمیسیون این موضوع نیز گنجانده می شود.
کد مطلب: 119072
 
Share/Save/Bookmark