میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
تا چند روز آینده
سیب زمینی ارزان می‌شود
سیب زمینی ارزان می‌شود
 

رئیس انجمن ملی سیب زمینی گفت: طی چند روز آینده برداشت سیب زمینی در استان‌های گرگان و اصفهان به پایان خواهد رسید و با ورود این بار از سیب زمینی به بازار، قیمت‌ها شکسته خواهد شد.
محمدرحیم نیازی درخصوص ورود سیب زمینی به بازار اظهار کرد: از هفته اول خرداد برداشت سیب زمینی در استان‌های اصفهان و گرگان آغاز شده که تا چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت و با ورود این بار از سیب زمینی قیمت‌ها شکسته خواهد شد. وی افزود: پس از اصفهان و گرگان، سیب زمینی استان‌های همدان، کرمانشاه و شهر عجب شیر که برداشت آنها شروع شده، وارد بازار خواهد شد.
رئیس انجمن ملی سیب زمینی با ذکر این مطلب که سیب زمینی‌های پاییزه به میزان قابل توجه در برخی استان‌ها درحال کشت‌اند، تصریح کرد: این حجم از کشت به میزانی است که در سال‌جاری مشکل کمبود سیب زمینی در بازار نخواهیم داشت. نیازی خاطرنشان کرد: کشاورزان درسال‌جاری ضمن استفاده از بذرهای مناسب، از روش‌های مناسب‌تری کار کشت خود را انجام داده‌اند به همین منظور پیش‌بینی می‌شود در واحد سطح پیشرفت عملکرد را شاهد باشیم.
وی در رابطه با مشکل عمده بازار سیب زمینی گفت: بزرگ ترین مشکل بازار سیب زمینی فعالیت دلالان و سود بیش از حدی است که عاید واسطه‌ها می‌شود و این موضوع باعث متضرر شدن کشاورزان در چند سال گذشته بوده است. قیمت خرید سیب زمینی از کشاورز با قیمت فروخته شده در میادین بسیار متفاوت است با این تفاوت که کشاورزان حدود یک سال زحمت می‌کشند وسودی که دریافت می‌کنند یک سوم سودی است که دلالان طی دو روز عایدشان می‌شود.
نیازی درخصوص تفاوت قیمت در مناطق مختلف شهر بیان کرد: در کلان شهرهایی که فاصله طبقاتی وجود دارد، قیمت برخی محصولات کشاورزی به خصوص سیب زمینی متفاوت است که این موضوع با ورود دستگاه‌های نظارتی به بازار بر طرف خواهد شد.

کد مطلب: 109370
 
Share/Save/Bookmark