میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۰
 
 
ربیعی:
صداوسیما در "گاندو" هر چه ساخته پخش کند
صداوسیما در "گاندو" هر چه ساخته پخش کند
 

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه ایران در مقابل همه تحریم‌ها سازگاری دارند، گفت: اگر بخواهند آقای ظریف را تحریم کنند، جلوی گفت‌وگو را می گیرد.
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه که در حاشیه جلسه هیئت دولت برگزار شد ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع)، بیان داشت: دولت در کنار قوه قضاییه است.
وی افزود: شخصیت بهشتی درس آموزی زیادی برای ما دارد و متاسفانه نسل های جدید شناخت کمی نسبت به این شهید داشتند، شهید بهشتی هیچگاه بلند صحبت نمی کرد، من فراموش نمی کنم شهید بهشتی پشت سر کارگری در حزب جمهوری اسلامی نماز خواند. سازمان منافقین ترور کور کرد و شهادت شهید بهشتی را گرامی می داریم
ربیعی ادامه داد: امروز بحث اصلاح ساختار بودجه در جریان است، این اصلاحات پارادایمی است و در جلسه عالی هماهنگی قوا بررسی خواهد شد.
وی ضمن درخواست دعا برای شفای همکارمان در خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی در مورد انتشار ویدئویی از برخورد ناجا و چند خانم گفت: اطلاع دارم رییس جمهور با وزیر کشور در این باره صحبت کردند و رسیدگی قضایی نیاز دارد، قطعاً اگر جرمی بود این برخورد قابل قبول نبوده است، اجازه بدهید ما نتایج را اعلام می کنیم و فرماندهان نیروی انتظامی هم از این برخورد راضی نبودند. وی در پاسخ به سوالی در مورد تحریم‌های جدید آمریکا گفت: برنامه خبری رسانه‌ها به من واگذار شده مصاحبه رییس‌جمهور انجام می شود، رییس جمهوری آمریکا وقتی نخست وزیر ژاپن در ایران بود همان موقع پتروشیمی ما را تحریم کردند بعد مذاکره کننده ما را تحریم می‌کند، صاحب فتوای تحریم بمب اتم را تحریم می‌کند، تحریم رهبری وحدت ملی ما را افزایش می دهد، توهین به ملت است.
ربیعی افزود: مهمترین تحریم، تحریم پتروشیمی‌ها بوده و تحریم جدیدی دیگر اتخاذ نمی شود، اگر هم بخواهند آقای ظریف را تحریم کنند که علایم پشیمانی از این کار را دارند جلوی گفت و گو را می گیرند ما در مقابل همه تحریم ها سازگار داریم.
سخنگوی دولت در مورد اینکه مدتی است زنگنه سیبل انتقادات شده است، تصریح کرد: موضع دولت در قبال آقای زنگنه این است که ایشان وزیری کارا و در شرایط تحریم، بهترین فرد است؛ گفتند آقای زنگنه آمده فروش نفت کم شده است، تلاش زنگنه قبل از برجام به یک میلیون و سیصد هزار بشکه بوده که دویست هزار بیشتر از دوره قبل خود بوده است.
وی درخصوص خبری مبنی بر وجود دستگاه کارتخوان در دفتر وزیر نفت خاطرنشان کرد: پریروز رفتم وزارت اطلاعات با کارشناسان اقتصادی و ضد جاسوسی صحبت کردم، این پوز ربطی به زنگنه نداشته و عدد ده میلیارد هم صحیح نبود.
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده که مرتبط با شرکت های اروپایی است،‌اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری این اتفاق درست نیست. وی در مورد جلوگیری از صیادی زنان در جزیره هنگان گفت: مدیران شیلات این موضوع را رد کردند و روش و برنامه دولت نیست. ربیعی در مورد سریال گاندو گفت: من با همه افرادی که می توانستند فشار بیاورند تماس گرفتم و به کسی نرسیدم، از صدا و سیما می خواهم هر چه ساخته اند را پخش کنند، آنقدر چیزهای زیادی در صدا و سیما علیه دولت درست می‌شود که این چیزی در مقابل آن نیست.
سخنگوی دولت در مورد گرانی های به وجود آمده برای اقشار مختلف مردم و عدم گزارشی از سوی دولت در مورد بودجه واردات کالاهای اساسی اظهار داشت: از این ۱۴ میلیارد دلار، یک میلیارد دلار لاستیک و کاغذ، سه میلیارد دارو، و ده میلیارد برای خوراک انسان و دام بوده است؛ در هفته گذشته در چهار ماهه اول نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و پنج میلیارد دلار آن هزینه شده است. وی با بیان اینکه ما هیچ تصمیمی برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم، گفت: تحریم ها فشار بر مردم آورده است، در دولت یازدهم رشد به سمت بالا بود، تورم تک رقمی بود، الان هم موسسات بین الملل اعلام کردند ما سال دیگر رشد اقتصادی خواهیم داشت. ربیعی افزود:‌ فشار روی طبقات حقوق بگیر بالاست و اگر مراقبت نشود دهک های متوسط به دهک های پایین می روند، نمی گویم همه تصمیمات درست بوده اما بر سر دلسوزی اقداماتی صورت گرفت.
ربیعی درباره نظر مجلس و اختلاف با دولت و شکایت از دولت بابت افزایش حقوق کارمندان گفت: هم اینکه حقوق ها منتشر می شود نشان از صداقت دولت است؛ در آن حدی که می دانم برداشت های مختلف از این رویه در مجلس وجود دارد، اطلاعات تخصصی را از آقای نوبخت بپرسید.
وی در ادامه تاکید کرد که دولت تصمیمی برای کاهش زمان ساعات اداری ندارد.
ربیعی با اشاره به اینکه هیچ برنامه‌ای برای تعویض و تغییر در دولت وجود ندارد، در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تشکیل معاونت بازرگانی در دولت گفت: اختیاراتی به معاون وزیر صمت تحت عنوان معاونت بازرگانی وزارت صنعت داده شده است. وی در بخش دیگری از این نشست خبری خاطرنشان کرد: سهمیه بندی حامل های انرژی تصمیم سختی است، اما اگر تصمیم سخت نگیریم زندگی مردم در آینده سخت تر خواهد شد.

کد مطلب: 109604
 
Share/Save/Bookmark