میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
آیا فتنه آبان ماه فاز دوم هم دارد؟
به نظر می رسد فتنه آبان ۹۸ فاز نخست اغتشاشات بود و احتمال زیاد می رود فاز دوم آن نیز در یکی از مناسبت های پیش رو عملیاتی شود...

به نظر می رسد فتنه آبان ۹۸ فاز نخست اغتشاشات بود و احتمال زیاد می رود فاز دوم آن نیز در یکی از مناسبت های پیش رو عملیاتی شود.
ضد انقلاب بار دیگر در کمین نشسته بود و از یک غفلت بهره برد و شبیخون زد، این شبیخون چند دلیل دارد که می تواند به اشتباه محاسباتی، کم اهمیت دادن به نفوذی ها و چند عامل دیگر اشاره کرد.
اما فاز دوم فتنه ۹۸ احتمالاً در راه است، برای این که راه این فتنه گران بسته شود، باید با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی آنها را شناسایی کرد. هر چند دستگاه های اطلاعاتی پیش از آشوب و فتنه ۹۸ بر سر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن چندین گروه آشوبگر و شرور را دستگیر کردند، اما با ظرفیتی که در جریان فتنه آبان ماه از خود نشان دادند، ثابت می کند این گروه ها از یک سازمان قوی و مخفی برخوردارند که باید متلاشی شوند.نوع رفتار آشوبگران و اشراری که در جریان فتنه اخیر نقش داشتند به گونه‌ای بود که به خوبی می شد عملکرد حرفه‌ای آنها را دید.
روش های خرابکارانه آشوبگران و فتنه گران در آتش زدن مکان های عمومی و مردمی همچون پمپ بنزین، بانک ها، سازمان های دولتی، خانه های مردم و اموال عمومی و خصوصی، بسیار حرفه ای و آموزش دیده بود. یک فرد عادی هر چند هم معترض باشد، دست به چنین اقداماتی نمی زند چرا که اولاً آموزش ندیده و در پی چنین رفتارهایی هم نیست، دوماً اموال عمومی را اموال خود می داند.
در اغتشاشات اخیر گروه های مسلح ضد انقلاب نیز به طور گسترده فعال بودند و در بسیاری از اعتراضات، در مکان های مناسب مستقر شده و اقدام به تیراندازی می کردند، برخی از آنها در میان اعتراضات و مردم حضور داشتند و برخی دیگر در پشت بام ها کمین کرده و به مردم شلیک می کردند. بسیاری از این تصاویری که منتشر شده و سعی دارد نیروهای انتظامی و امنیتی را مسبب مرگ برخی در آشوب ها معرفی کند، از اعضای تیم های مسلح نیروهای آموزش دیده ضد انقلاب هستند. فتنه سنگینی بود که حتی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار بسیجیان با ایشان فرمودند؛«ملت ایران با این حرکت، توطئه‌ی وسیع، بسیار خطرناک و برنامه‌ریزی ‌شده‌ دشمن را نابود کرد.» در کنار حضور همیشگی مردم و پای کار آمدن آنها، آمادگی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیز باعث شد تا تبعات فتنه سنگین آبان ماه کاهش یابد اما، این باعث نمی شود که نسبت به عملکرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی انتقاد نداشته باشیم چرا که توقع و انتظار مردم از آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که در جریان آشوب آبان دیده شد. مردم انتظار دارند که پیش از وقوع و تحمیل فتنه به کشور که با تبعات بسیار سنگینی همراه است، فتنه در نطفه خفه شود و اجازه عرض اندام به فتنه گران ضد انقلاب داده نشود. اکنون شرایط عادی شده است، اما فتنه و فتنه گران عادی نشده‌اند، آنها از هم اکنون و پس از شکست در فاز نخست آشوب، برای فاز دوم برنامه ریزی دارند. آنگونه که برآیند رفتاری فتنه گران نشان می‌دهد، پیش بینی می شود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی که در ۲ اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، طراحی آشوب و اغتشاش را داشته باشند.
شبکه های اینترنتی در فضای مجازی، با راهبری تیم های سایبری ضد انقلاب پس از راه اندازی اینترنت فعال شده‌اند و در فضای مجازی به شدت مشغول تخریب و دروغ پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند. قطعاً اکنون کانال های ارتباطی ضد انقلاب تخریبگر و آشوبگر با اعضای خود و تیم های ترور، تحت کنترل و نظارت است و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی اشراف کاملی بر تحرکات آنها دارند.
با این وجود هوشیاری مضاعفی را می‌طلبد تا از اجرای فاز دوم فتنه ۹۸ که احتمال زیاد برای انتخابات مجلس در اسفند تدارک دیده شده است، جلوگیری شود. ابعاد فتنه آبان ماه بسیار گسترده و عمیق بود که با کنکاش بیشتر در این ماجرا می توان به سرنخ ها و سرخط هایی رسید که شاید کسی هم تصور آن را نداشته باشد. 

نویسنده: محمد صفری

کد مطلب: 111908
 
Share/Save/Bookmark