میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱
 
 
سرلشکر سلامی:
رزق ما دست تحریم‌ کنندگان نیست

فرمانده کل سپاه گفت: رزق ما دست تحریم‌کنندگان نیست و باید ایمان و تقوا را در دستور کار قرار دهیم.
سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» در مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و مفاهیم خانواده پاسداران سپاه اظهار داشت: همسران شما همچون صخره‌های سترگ ایستاده‌اند و اجازه نمی‌دهند هیچ چشم ناپاکی به حریم این سرزمین الهی نگاه کند؛ در روی صخر‌ه‌های شمال غرب کشور نیز همسران شما قادر و مقتدر حضور دارند و مطیع ولایت هستند. سردار سلامی با اشاره به اینکه از این رزمندگان خواستم که مشکلاتشان را بگویند و همه بدون استثنا فقط یک تقاضا داشتند و آن ملاقات با رهبر عزیزشان بود افزود: این برای ما شوق‌افزا است. این از کجا آمده است؟ می‌دانیم در کنار آن هجرت بزرگ برای دفاع از حریم اسلام و وطن، صبر خانواده‌ها و تحمل آنان نخستین نقش را در ثبات قدم و آرامش روحی آن مردان فراموش ناشدنی تاریخ ما دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه خانواده پاسداران در عرصه حجاب و عفاف می‌درخشند اظهار داشت: خانه‌های شما شب و روز محل ذکر است که از آنجا کلام طیب به سوی خداوند تصاعد می‌یابد. خداوند قرآن را برای مومنان شفا قرار داده است و قرآن به زیباترین راه ما را هدایت می‌کند، زیرا قرآن نور است.
سردار سلامی افزود: باید حس کنیم وقتی مقابل دشمن قرار می‌گیریم که در ظاهر بزرگ و مهیب و قدرتمند است؛ چشم‌هایمان را به روی قدرت دشمن نمی‌بندیم؛ رهبر عزیزمان فرمودند دشمن را دست کم نگیرید، اما همان نگاهی که امام راحل و رهبر عزیزمان دارند و با آن جهان‌بینی الهی و نگاه از زاویه حکمت الهی به دشمنان خدا دارند وقتی با همان نگاه می‌بینیم آرام می‌شویم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در تمام این ۴۰ سال با قوت این آیات الهی به میدان رفته‌ایم، امروز قدرتمند هستیم؛ دیروز که به ظاهر قدرتمند نبودیم با چه قدرتی جنگیدیم؟ ایمان، نباید به دشمن تکیه کنیم؛ میل خفیف به دشمن خدا و ستمگران نیز نباید داشت، زیرا در این صورت یاری نمی‌شویم و آتش ما را براساس قرآن فرامی‌گیرد، تنها راه برای عبور از این فراز‌های تاریخ سرنوشت‌ساز کشور این است که ایثار کنیم و دیگران را بر خود ترجیح دهیم.
وی گفت: سبک زندگی ما در قرآن به زیباترین شکل وجود دارد و حتی در سلام کردن این مسئله وجود دارد، آیا در گذشت و انفاق زیباتر از این می‌توان یافت که از آنچه خود دوست دارید انفاق کنید؟ سوره حجرات به زیبایی این مسئله را به تصویر کشیده و اخلاق و معرفت به ما می‌آموزد که غیبت نکرده و در زندگی دیگران تجسس نکرده و دیگران را با القاب زشت صدا نکنیم و ظن و گمان بد نبریم. آیا از این زیباتر می‌توان انسانیت را در بالاترین طراز خود تعریف کرد؟

کد مطلب: 111601
 
Share/Save/Bookmark