میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۹
 
 
شکاف در ساختار سیاسی آمریکا عمیق‌تر شد
اردوکشی ترامپ و اوباما در خیابان‌ها
اردوکشی ترامپ و اوباما در خیابان‌ها
 

بحران سیاسی و شکاف در ساختار سیاسی آمریکا هر روز عمیق‌تر از گذشته می‌شود چنانکه ترامپ تظاهرات علیه خود مقابل سالن جلسات کنگره را رد کرد و آن را برنامه‌ریزی شده از سوی دشمنان سیاسی خود عنوان کرده است اما اکنون او یک نفر را مقصر می‌داند و آن باراک اوباما است.
رئیس جمهور ترامپ در مصاحبه‌ای جدید، باراک اوباما (رئیس جمهور سابق) را به کمک به سازماندهی اعتراضات علیه دولت جدید آمریکا متهم کرد.پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت که معتقد است باراک اوباما رئیس جمهور سابق در کمک به سازماندهی اعتراضات مردم آمریکا علیه او دست دارد. براساس این گزارش، ترامپ تظاهرات علیه ریاست جمهوری خود و تظاهرات مقابل سالن جلسات کنگره در سراسر کشور را رد کرده و آن را برنامه‌ریزی شده از سوی دشمنان سیاسی خود عنوان کرده است اما اکنون او یک نفر را مقصر می‌داند و آن باراک اوباما است.رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه گفت: فکر می کنم اوباما در پس این کارها باشد چون مطمئنا طرفداران او در پس آن هستند.
به‌نظرم او پشت این جریان است و همچنین تصور می‌کنم این روش سیاست است. این کار احتمالا ادامه دار خواهد بود. ترامپ این اظهارات خود را در مصاحبه با استیو دوکی، برایان کیلمید و اینسلی ایرهارت مجریان برنامه "فاکس و دوستان" مطرح کرد. در ادامه چالشهای داخلی رئیس جمهور آمریکا، دادگاه تجدیدنظر آمریکا، درخواست وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر تجدیدنظرخواهی در موضوع فرمان مهاجرتی ترامپ را رد کرد. اقدام دادگاه تجدید نظر آمریکا درحالی است که این دادگاه پیش‌تر با اجرای فرمان مهاجرتی ترامپ و محدودیت ورود اتباع ۷ کشور به آمریکا مخالفت کرده بود.جیمز رابرت قاضی فدرال در سیاتل واشنگتن با صدور حکمی به طور موقت اجرای دستور ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به خاک آمریکا را در سراسر این کشور به حالت تعلیق در آورده بود. در این میان یک مقام کاخ سفید می‌گوید رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد داده بودجه دفاعی آمریکا ۵۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.یک مقام اداره مدیریت و بودجه آمریکا با بیان این مطلب گفت که دولت آمریکا به همین مقدار از هزینه‌های غیردفاعی خود خواهد کاست. این بودجه در حالی افزایش می‌یابد که سرشماری روزانه درباره تعداد افرادی که در سرپناههای بی‌خانمان‌ها به سر می‌برند، نشان دهنده افزایش قابل توجه این افراد در نیویورک استبه نوشته روزنامه نیویورک تایمز، شهردار نیویورک که با معضل افزایش بی‌خانمان‌ها رو به روست، درصدد است ۹۰ سرپناه جدید به بی‌خانمان‌های شهر اختصاص دهد که تعدادشان به ۶۰ هزار نفر رسیده است. شمار این افراد دست کم ۶۰ هزار نفر است. در این میان وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از ارائه توافقاتی به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیون دلار با شرکت‌های کشتی‌سازی و تعمیر کشتی خبر داد.وزارت دفاع آمریکا در این بیانیه توضیح است: این شرکت‌ها قرار است مجموعه کاملی از تعمیرات، به روزرسانی و بهبود وضعیت ناوشکن‌ها و کروزرهای موجود در سن دیگو را برعهده بگیرند.بنا بر این اطلاعیه کار بر روی این توافق‌ها انتظار می‌رود تا پایان مارس ۲۰۱۸ تکمیل شود.
در ادامه ناکامی آمریکا در جهان مردم کره جنوبی در اعتراض به مشخص شدن محل استقرار سامانه موشکی «تاد» آمریکا در خاک این کشور، در سئول و برخی شهرهای دیگر دست به تظاهرات زدند.
هیات مدیره «گروه لاته» کره جنوبی اعلام کرد که زمین گلف خود را در منطقه «سئونگجو» در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرق سئول در اختیار وزارت دفاع این کشور قرار می دهد تا سامانه موشکی «تاد» آمریکا در این منطقه آرایش داده شود.اعلام این خبر که با اعتراض شدید چین نیز همراه بود، باعث شد تا علاوه بر مردم شهر سئول، ساکنان مناطق جنوب شرقی کره‌جنوبی نیز که قرار است سامانه موشکی تاد آمریکا در آنجا مستقر شود در اعتراض به استقرار این سامانه موشکی در محل زندگیشان به خیابان بیایند. خبر دیگر آنکه سرگئی ریابکوف معاون وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد: آمریکا همچنان برای تشدید محاصره اقتصادی و تحریم‌های ضدروسی تلاش می‌کند.

کد مطلب: 98669
 
Share/Save/Bookmark