میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
 
 
هشدار نماینده مجلس درباره رفتارهای تبعیض‌آمیز وزارت علوم؛
چرا هیچکس از حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی دفاع نمی‌کند؟
بهروز مسلم صالحی در نشست علنی یکشنبه ۲۳ آذر مجلس شورای اسلامی ، درخصوص دردهای قشر مظلوم اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۳۰ هزار عضو هیات علمی تمام وقت، ۳۵ هزار کارمند و ۲۵ هزار هیات علمی پاره وقت و حق التدریس که روی هم رفته ۹۰ هزار نفر و حدود ۲۷۰ هزار خانوار هستند که از دانشگاه آزاد ارتزاق می کنند.
به گزارش خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: در این مجلس داد همه گروه ها زده شده از جمله نهضتی ها، حق التدریسی ها و... اما هیچکس نبود از حق دانشگاه آزاد اسلامی دفاع کند. همکاران یا خودشان فارغ التحصیل یکی از مقاطع دانشگاه آزاد هستند یا یکی از افراد نزدیک آنها. الحق و الانصاف کدام یک از شما از موجودیت دانشگاه آزاد دفاع کرده اید؟ چرا کسی به این جامعه عظیم دانشگاهی توجه نمی کند؟
وی با بیان اینکه متوسط حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد نصف دانشگاه دولتی است، گفت: سطح علمی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد نه تنها کمتر از دانشگاه دولتی نبوده، بلکه در حد آنها و شاید بیشتر هم باشد. از طرفی میزان دریافت حقوق و مزایا به اندازه ای رسیده که شاید در حد یک کارگر مناطق نفتی هم نباشد.
نماینده مردم اقلید در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بودجه سالانه دانشگاه آزاد ۲۲۰۰ الی ۲۴۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد به اندازه بودجه سالانه خود از بنیاد شهید طلبکار است. چرا ورود نکرده و از حق دانشگاه دفاع نمی کنید؟وی در پایان خاطرنشان کرد: ۳ درصد حق بیمه بیکاری از ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد از حقوق اعضای هیات علم و کارمندانش کسر می شود، اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است ، به همین دلیل این افراد تابع قانون کار هم نیستند. لطفا به داد این قشر از جامعه برسید
کد مطلب: 116499
 
Share/Save/Bookmark