میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
 
 
درخواست اخراج امارات از شورای حقوق بشر

 "کمپین بین‌المللی تحریم امارات" از مجمع عمومی سازمان ملل و آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان خواست امارات را از عضویت شورای بین‌المللی حقوق بشر خارج کند.
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، کمپین بین‌المللی تحریم امارات با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواستش برای اخراج امارات از شورای بین‌المللی حقوق بشر که در آن به عنوان ناظر عضویت دارد به دلیل رفتار سرکوبگرانه و شنیع این کشور با پناه‌جویان سوری است که هفته گذشته از خاکش بیرون کرد و به این ترتیب تعداد پناه‌جویان سوری که در سه ماه اخیر از امارات اخراج شده‌اند به ۷۰۰۰ تن رسید.
در این بیانیه تاکید شد، امارات به کشوری سرکش تبدیل شده که هیچ توجهی به حقوق بشر یا اصول آن نداشته و اقدامات شنیعی را علیه پناه‌جویان سوری انجام می‌دهد که امکان بازگشت به کشورشان را نداشته و در میان آنها کودکان، نوزادان و سالمندان به چشم می‌خورند. این کمپین افزود: مسئولان اماراتی چند روز قبل یک خانواده سوری را بدون رعایت هیچگونه حقی از امارات بیرون کردند در حالی که تنها دو روز قبل یک نوزاد در این خانواده متولد شده بود.
به گفته این خانواده، امارات اخطاریه‌ای مبنی بر لزوم ترک فوری این کشور برای آنها ارسال کرد. با اینکه این خانواده تلاش کردند با نیروهای امنیتی امارات مذاکره کنند اما این تلاش‌ها فایده‌ای نداشت و تنها چند ساعت پس از این اخطاریه مجبور به ترک بیمارستان به سوی فرودگاه منتقل شدند و پس از ۴۸ ساعت آنها به سودان رفتند. این کمپین در نامه‌ای خطاب به سازمان ملل اقدامات امارات را "دیوانگی، پستی و نقض غیرقابل توجیه" حقوق بشر دانست.

کد مطلب: 102494
 
Share/Save/Bookmark