میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲
 
 
عضو هیأت مدیره اتحادیه املاک اعلام کرد
بازار آرام مسکن در سال ۹۷

عضو هیأت مدیره اتحادیه املاک با تأکید بر اینکه افت معاملات مسکن در اسفندماه به دلیل خودداری فروشنده‌ها با این تصور است که ببینند قیمت در سال ۹۷ چگونه خواهد بود، گفت: قیمت مسکن جهشی نخواهد بود و بازار آرام به نفع خریدار و فروشنده است.
سعید لطفی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که افت معاملات مسکن در اسفندماه به چه دلیل بوده است، گفت: ابهامات قیمت مسکن در سال ۹۷ باعث شد تا فروشنده‌ها با این احتمال که شاید قیمت‌ها در سال آینده افزایش یابد از فروش مسکن خودداری کنند، بنابراین این یکی از دلایل افت معاملات در اسفندماه بود.
وی با اشاره به اینکه دلیل دیگر افت معاملات مسکن در حالی که بخش مسکن در دوره پیش رونق قرار گرفته و روند خوبی را طی می‌کرد، افزود: بخش مسکن چند ماهی بود که روند خوبی پیدا کرده بود و متقاضیان مسکن آرام آرام وارد بازار شده و واحد مسکونی موردنظر خود را خریداری می‌کردند و همین موضوع باعث شده بود تا سازنده‌هایی که از بازار مسکن خارج شده بودند مجدداً برای ساخت اقدام کنند.
عضو هیأت مدیره اتحادیه املاک ادامه داد: اما به یکباره وضعیت نرخ ارز و طلا در بازار به هم ریخت و باعث شد تا دولت برای کنترل نرخ ارز اقدام به فروش اوراق در بانک‌ها با نرخ سود ۲۰ درصد کند، همین اقدام باعث شد تا بسیاری از مردم سرمایه‌های خود را وارد بازار ارز و خرید اوراق کنند.

کد مطلب: 103592
 
Share/Save/Bookmark