میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
 
 
همه آنچه در مورد مدیران شهر تهران باید بدانید
تعداد ژن خوب‌ها، بازنشسته‌ها و انتصاب‌های یکسال اخیر

انتشار اطلاعات کامل مدیران شهرداری تهران مشخص کرد که این شهرداری برای تنها ۱۶ نفر، ۴۰ حکم عضویت هیأت مدیره در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه صادر کرده است.
شب شنبه شهرداری تهران اقدام به انتشار اطلاعات کامل مدیران ستادی، معاونان، روسای سازمان‌ها و اعضای هیأت مدیره‌های سازمان‌های تابعه خود کرد. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، پست سازمانی، تاریخ انتصاب، سمت قبلی، میزان سابقه کار، مقطع، رشته و محل اخذ آخرین مدرک تحصیلی متعلق به مدیران ارشد شهرداری تهران و اعضای هیات مدیره سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری است.
با نگاهی گذرا به این فهرست‌ها مشخص می‌شود که شهرداری تهران از برج ۷ سال ۹۶ تا امروز ۲۳۲ حکم برای مدیران ستادی و مناطق خود صادر کرده است. این تعداد تغییر در سطح مدیریتی در شهرداری تهران در یکسال گذشته یک رکورد محسوب می‌شود، البته ناگفته نماند که مطابق اطلاعات منتشر شده ۳۰۲ نفر نیز همچنان با احکام مدیریت شهرداری سابق در این نهاد مشغول فعالیت هستند.
در اطلاعات منتشر شده از اعضای هیأت مدیره‌های سازمان‌ها و شرکت‌های تابع شهرداری تهران نیز صدور ۴۰ حکم برای تنها ۱۶ نفر، جلب توجه می‌کند. مطابق اطلاعات منتشر شده شهرداری تهران در مجموع ۱۶۰ عضو هیأت مدیره دارد که در میان اسامی منتشر شده، مجتبی یزدانی با ۶ حکم برای عضویت در هیأت مدیره سازمان‌های مختلف رکورددار است. در این فهرست ۱۹ حکم برای ۸ نفر طی یکسال اخیر صادر شده است.
بعد از یزدانی نیز زریر نگین تاجی، پیروز حناچی و ایرج معزی هر کدام با ۳ حکم مشترکا در رتبه دوم قرار گرفته اند. در میان اعضای هیأت مدیره‌ها اسامی جالبی از جمله علی اشراقی، محمدمهدی کرباسچی، محمد حقانی، علی صابری، محمدرضا تابش، فرزانه ترکان، بهروز شجاعی، سردار محمدرضا مهماندار و روزبه کردونی که خود از مسئولان حوزه‌های غیرشهری یا سابق شهرداری هستند به چشم می‌خورد. البته بعضی نیز تشابه اسمی با برخی مسئولان دارند که احتمالا به علت دارا بودن ژن خوب در این سمت‌ها منصوب شده‌اند.
همچنین از میان ۱۳۰ مدیرعامل، قائم‌مقام و معاونان سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز ۵۶ نفر در یکسال گذشته منصوب شده‌اند. همچنین مطابق این فهرست حدود ۱۱ مدیرعامل، معاون یا قائم‌مقام در شهرداری تهران وجود دارند که با سابقه بیش از ۳۰ سال مشغول فعالیت هستند.
در این میان غلامرضا جوادی، مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی متروی تهران با بیش از ۴۰ سال سابقه کار از جمله مدیران تازه منصوب شده‌ای است که سال‌ها از بازنشستگی‌اش می‌گذرد. در این فهرست علی‌محمد مختاری با ۴۶ سال سابقه رکورددار است.
همچنین ۳۴ نفر نیز بدون داشتن سابقه فعالیت در شهرداری تهران حکم گرفته‌اند و در بالاترین سطوح که شامل مدیرعاملی، قائم‌مقامی یا معاونی است، مشغول فعالیت شده‌اند.
در میان مدیران ستادی شهرداری نیز ۱۱ نفر با سابقه بیش از ۳۰ سال بازنشسته محسوب می‌شوند و بزودی باید از شهرداری خداحافظی کنند. همچنین ۱۰۳ نفر از مدیران ستادی شهرداری مرکز و مناطق بدون هیچ سابقه کاری در شهرداری، سال گذشته در شهرداری تهران مشغول فعالیت شده‌اند. نکته جالب در مورد مدیران شهرداری این است که ۶ نفر با سابقه ۲۹ سال و ۱۴ نفر نیز با سابقه ۲۸ سال طی یک و دو سال آینده بازنشسته می‌شوند. باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 106238
 
Share/Save/Bookmark