میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲
 
 
گروه‌های فلسطینی به تجاوزات موشکی ارتش صهیونیستی پاسخ دادند
گنبد آهنین بار دیگر مغلوب موشک‌های مقاومت

ارتش صهیونیستی در حالی تجاوزات گسترده‌ای را علیه غزه صورت داد که در ادامه شکست نظامی این رژیم، سامانه موشک گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نتوانست موشک‌های شلیک شده از سمت غزه به سوی شهرک‌های صهیونیست‌نشین را رهگیری و منهدم کند.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه خبر دادند. رسانه‌های فلسطین به نقل از این رسانه‌ها شامگاه جمعه اعلام کردند که ۶ موشک از سمت نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست شلیک شده و سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی فعال شده است. ۶ موشک مذکور به سمت شهرک‌ «غلاف غزه» در نزدیکی نوار غزه شلیک شده است. شبکه تلویزیونی ۱۰ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گنبد آهنین از هشت موشک شلیک شده، شش موشک را رهگیری کرده است و دو موشک از این شش موشک در شهرک «سدیروت» سقوط کرده‌اند. رسانه‌ها از شنیده شدن صدای چند انفجار در آسمان شهرک‌های اطراف غزه گزارش داده‌اند و هنوز از خسارت‌ احتمالی موشک‌های سقوط کرده در شهرک مذکور خبری منتشر نشده است.
پاسخ موشکی مقاومت فلسطین در غزه در پاسخ به حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به راهپیمایی‌های حق بازگشت در غزه بود که بر اثر آن شش نفر به شهادت رسید و بیش از ۹۰ تن زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد حدود ۸۰ هدف را در نوار غزه هدف قرار داده است. «آویخای ادرعی» سخنگوی رژیم صهیونیستی در همین راستا گفت جنگنده‌های صهیونیستی دو پایگاه تولید سلاح پیشرفته در دو منطقه «العطاطره و نتساریم»، پنج نقطه نظامی در خانیونس، دیرالبلح، تل‌الزعتر، جبالیا و یک پایگاه آموزشی در رفح واقع در جنوب نوار غزه را هدف قرار داده‌اند.
جنگنده‌های صهیونیستی ساعاتی پیش یک ساختمان چهار طبقه غیرمسکونی در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند و کاملا با خاک یکسان کردند. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه خود مدعی شد از این ساختمان به عنوان مقری برای دستگاه امنیت داخلی غزه وابسته به حماس استفاده می‌شده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین که دومین گروه مبارز فلسطینی در نوار غزه است، اعلام کرد با دولت مصر در خصوص بازگرداندن آرامش و امنیت به منطقه نوار غزه تحت محاصره رژیم صهیونیستی گفت‌وگو می‌کند. یک مسئول جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد مقامات این جنبش فلسطینی در حال حاضر برای بازگرداندن آرامش و امنیت به نوار غزه با دولت مصر در تماس است.
دولت مصر پیوسته در مذاکراتی که در گذشته منجر به توقف جنگ میان حماس و اسرائیل شده، حضور داشته است. اسرائیل و حماس از سال دو هزار و هشت تاکنون سه بار با یکدیگر جنگیده اند اما از سال دو هزار و چهارده آتش بسی شکننده در منطقه منطقه برقرار شده است. داود شهاب سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در این بیانیه تصریح کرد مسئولان امنیتی مصر با مقامات جنبش جهاد اسلامی درباره توقف حملات راکتی فعالان فلسطینی از نوار غزه به جنوب فلسطین اشغالی گفت‌وگو می‌کنند. وی افزود جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دولت مصر درباره پایبندی خود به صلح اطمینان داده است اما این تعهد تا زمانی ادامه خواهد داشت که اسرائیل به صلح پایبند باشد.
خبر دیگر آنکه همزمان با تحصن علمای مسلمان و مسیحی در اعتراض به تعرض صهیونیست‌ها به علمای قبطی در قدس اشغالی، منطقه المزرعه غربی نیز که زمین های آن با خطر مصادره روبه‌روست، شاهد درگیری بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها بود.

کد مطلب: 106634
 
Share/Save/Bookmark