میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۹
 
 
مقر فرماندهی امارات زیر آتش ارتش یمن

در ادامه مقابله یمنی‌ها با متحاوزات به سرزمینشان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز در عملیاتی، ساختمان مقر فرماندهی متجاوزان اماراتی در ساحل غربی یمن را هدف قرار دادند.
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بیانیه‌ای از آغاز عملیاتی در هدف قرار دادن ساختمان فرماندهی متجاوزان اماراتی در ساحل غربی خبر داد. در این بیانیه آمده است: عملیات مشترک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن براساس اطلاعات دقیق علیه متجاوزان اماراتی در ساحل غربی صورت گرفته است. نیروهای یمنی همچنین به چندین موضع مزدوران عربستانی در استان مارب حمله کردند. یک منبع نظامی در این ارتباط گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چند نوبت به مواضع مزدوران عربستانی در نزدیکی منطقه هیلان در شهر صرواح حمله کرده و خسارات جانی و مالی زیادی به آنها وارد کردند.
عربستان از روز ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده‌خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. تجاوز سعودی‌ها به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۶هزار یمنی بی‌گناه و ویرانی این کشور شده است.

کد مطلب: 106535
 
Share/Save/Bookmark