میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


ایرانی
۱۳۹۴-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۵:۳۳
دکتر روحانی کلیدت را پیدا کردم کنار سواحل کیش نبود، داخل دستان یک بچه ای که در کپرهای حاشیه چابهار که پدرش به امید لقمه نانی در صف کارگران سر چهاراه هستش یافتم، اگه واقعا به حق و ناحق اعتقاد دارید من از آن بچه خواهش میکنم خودش پا برهنه کلید شما را برگرداند.
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۰:۳۰:۵۰
انشالله اخر عمر دولت روحانی باشه
۱۳۹۴-۰۲-۰۶ ۱۰:۳۱:۴۴
وزیر جان گفته ای
کسانی که در ۱۰ سال گذشته به خارج سفر کرده‌اند از گروه‌هایی هستند که حذف شده‌اند
بیا شهرهای مرزی و ببین لیسانس و فوق لیسانس چون کارگری کردن در این شهرها نیست هرروز از مرز رد میشوند تا چندر غاز درآمد داشته باشند به اینها میگویند شله کش یا بارببر و اینها همون با یارانه 50 تومانی زندگی میکنند حالا چون میروند خارج شدند مرفه و باید یارانه شان قطع شود ؟؟؟؟؟؟ یا تو سواد نداری و یا خودت را به ...... زده ای اگر درست میگوئی برو از اون کسانی که با موبایل روزی چند ده میلیون منفعت میکنند مالیات بگیر بده به اینها . حتما میگوئی شنسائی نمیشوند . این حرف رو نزن اگه دولت بخواد فقط با کنترل پول انتقالی کارتهای بانکی در یک ثانیه میتواند این کار را انجام بدهد اون هم با یک نرم افزار ساده .شما چون زورتان به قویترها نمیرس میخواهید گلوی ضعیفترها را بفشارید
مرتضی نبی
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۰۰:۱۵:۰۰
من یک صافکار بیکار که غیر از خونه هیچی ندارم ودوتا پسرویک دختر دم بخت دارم چرا یارانم قطع شده
محمد
۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۰۹:۱۵:۴۹
سلام
من دو سالى هست كه بى كارم ، نه ماشين دارم و نه خونه و ملكى بنام من هست . چرا يارانه من و خانواده ام را قطع كرده اند ، چرا هيچ محل رسيدگى و پاسخگوئى وجود ندارد ، چرا حذف يارانه ها را با اين سكوت باورنكردنى خبرى و مطبوعاتى انجام ميدهند ، ما اين يارانه نيازمنديم به كجا مراجعه كنيم
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۱:۰۸:۵۳
دیواری کوتاهتر از دیوار حقوق بگیران پیدا نمیشه چون درآمدشون مشخصه اما مخارجشون نه، 60 تا 70 درصد از حقوقشون صرف مالیات و قسط و اجاره خونه میشه حقوقی که درآمد یک روز خیلی از بازاری ها ویا حتی پول خرد بچه های آنهاست در این شرایط اول یارانه حقوق بگیران باید حذف بشه واقعا جالبه
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۴:۴۹:۱۰
با سلام .تو را به خدا به مردم اطلاع رسانی کنید مرد باید پس از اینکه یارانه ها به حسابش ریخته میشود یارانه زن را جدا و به حسابش بریزد وگرنه محکوم میشود .همانند پدر من که چون درچند سال زندگی مشترک یارانه همسر دوم خود را دستی به ایشان میدادند و پس از طلاق و طرح شکایت زن بدلیل مدرک نداشتن فقط برای یک میلیون ششصد هزار تومان یارانه متاسفانه الان در زندان بیرجند (خراسان جنوبی) هستند .
حسن
۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۲۱:۳۴:۰۲
باسلام ما چندین زوج جوانیم که در زمان هدفمندی مرحله دوم اقدام به تفکیک یارانه های خود کردیم اما متاسفانه پلیس +10به ماگفت می توانید در قالب خانوار جدید ثبت نام کنید ولی درسایت رفاهی به هیچ وجه امکانی برای ثبت نام ما وجود نداشت حتی تلاش نمودیم در قالب خانوار قبلی ثبت نام کنیم که باز هم بی بتیجه بود. از فروردین تا به حال هم به فرمانداری مراجه کردیم هم پلیس +10 بازهم بی نتیجه ماند !!!!!!!!!! لطفا پیگیر مشکل ما باشید مابه حق خود نیاز داریم
۱۳۹۳-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۰:۵۴
تکلیف کسانی ک از سبد غذایی محروم شدن چیه؟؟؟؟؟
صادق کامگار
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۱:۵۷:۵۸
سلام
یارانه یکی از اقوام ما دو سه ماهی هست قطع شده آیا تا به حال یارانه کسی رو قطع کرده اند یا ممکنه ثبت نامش درست انجام نشده باشه؟
لطفا زود کمک کنید بنده خدا خیلی به دریافت یارانه نیازمنده.
پوران شاهمرادی پور
۱۳۹۳-۰۶-۰۷ ۱۱:۵۷:۲۴
باسلام مدت یازده سال است که شوهرم فوت کرده و یک فرزند دختر دارم موقع ثبت نام یارانه سیستم اسم دونفر ما را قبول نکرد و نوشت با لیست مطابقت نمی کند و هر ماه فقط یارانه 45 هزار تومانی خودم بحساب می رود در صورتیکه واجد شرایط هم می باشیم لطفا رسیدگی کنید که یارانه دختزم وصل شود
معصومه عباس زاده
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۲:۱۸
سلام شوهرم كارمندبازنشسته آموزش وپرورش بودودر26 اسفند92 فوت نمود اكنون بامراجعه به پليس +10 اعلام كردند هيچ اطلاعاتي از شما نيست وحذف شده ايد با توجه به خانه دار بودن من بايد به كجا مراجعه كنم
نرگس بدبخت
۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۴:۰۰
یارانه پسر مرا به دلیل اینکه چند بار خارج رفته(از طرف شرکت و با خرج شرکت ،مدارک آن موجود است)قطع کرده اند این دلیل خیلی موجه و عاقلانه است .!!!!و به خداوندی خدا قسم از هم اکنون از شرکت بیرون آمده و بیکار است .
من سرپرست سه فرزندم هستم و نان اور آیا با این اوصاف انصاف است ؟؟؟دو دختر دم بخت هم دارم خدایا به تو واگذار کردم
سيد حيدر حسيني
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۳:۰۶
من هم مستاجر هستم وهم داراي يك فرزند دختر شش ساله ميباشم و هم تحصيل كرده و هم بيكار نيز ميباشم زندگي را با بدبختي سپرده ميكنيم نه سبد كالا بهم تعلق گرفته نه يارانه 28هزار توماني به نظر بايد حق ما اين باشد
زهرا
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۲:۴۳:۱۶
سلام من یک فرزنددارم که حزانتش بامن است ولی برای مرحله دوم یارانه ها پدرش اوراثبت نام کرده چطورمیتوانم به ثبت نام خود دربیاورم؟