میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۸
 
 
نتانیاهو اکثریت کرسی‌های انتخابات ابهام‌برانگیز سرزمین‌های اشغالی را کسب کرد
برتری شکننده دیکتاتور
برتری شکننده دیکتاتور
 

بحران درونی رژیم صهیونیستی که ابعاد اقتصادی و امنیتی آن آشکار شده بود با انتخابات کنست وارد فاز سیاسی شد چنانکه شواهد امر از تخلفات گسترده انتخاباتی حکایت دارد.
نتایج اولیه انتخابات کنست صهیونیست‌ها در حالی از برتری لیکود حکایت دارد که شواهد امر نشانگر ناتوانی نتانیاهو در تشکیل کابینه‌ای منسجم و یکپارچه است که شکنندگی گذشته آن را به شدت افزایش داده است.
سرانجام پس از ماه‌ها گمانه زنی سرانجام انتخابات کنست ( پارلمان) رژیم صهیونیستی برگزار شد و چنانکه پیش بینی می شد نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها توانست با حزب لیکود اکثریت کرسی‌ها را با اختلافاتی بسیار ناچیز کسب کند در حالی که بسیاری آن را آغاز دوباره دیکتاتوری نتانیاهو سخن گفته‌اند. روزنامه صهیونیستی هاآرتص با توجه به پایان انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی نوشت که با پیروزی بنیامین نتانیاهو در این انتخابات، باید شاهد دوران جدید دیکتاتوری وی باشیم. این روزنامه افزود: شیوه و نوع برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که سه‌شنبه برگزار شد، خود بیانگر آن است که این رژیم در زمان نتانیاهو به دیکتاتوری و استبداد روی آورده است. روزنامه هاآرتص اضافه کرد که نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی با استفاده از روش رشوه‌دهی به احزاب و سیاستمداران و مصون نمودن خود از تحقیقات کیفری دادستان کل، نشان می‌دهد چیزی که از صندوق‌های رأی انتخابات پارلمانی این رژیم (کنست) بیرون می‌آید چیزی جز یک استبدادگر و دیکتاتور به ریاست نتانیاهو نخواهد بود. پیش از این نیز روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت که حزب لیکود به ریاست نتانیاهو برای جلوگیری از شرکت اعراب در رأی‌گیری پارلمانی در سرزمینهای اشغالی در حوزه های رأی گیری دوربین‌های مخفی نصب ‌کرده‌اند. به دنبال افشای این خبر، کمیته انتخابات رژیم صهیونیستی این اقدام حزب لیکود را غیرقانونی اعلام کرد.
بر اساس گزارش کمیته انتخابات رژیم صهیونیستی، حزب لیکود به ریاست نتانیاهو از طریق دوربین‌های نصب ‌شده بر پیراهن بیش از یک هزار و ۲۰۰ ناظر انتخاباتی از روند رأی‌گیری اعراب به‌صورت غیرقانونی فیلم‌برداری کرده اند.یادآور می شود کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی دقایقی پیش نتانیاهو نخست‌وزیر فعلی این رژیم را پیروز انتخابات پارلمانی (کنست) در سرزمینهای اشغالی اعلام کرد. با شمارش ۹۶ درصد از آرا، حزب راست‌گرای لیکود ۳۷ کرسی و حزب آبی-سفید نیز ۳۶ کرسی را کسب کرده اند.
اگرچه هیچ حزبی موفق به کسب اکثریت پارلمان رژیم صهیونیستی با ۱۲۰ کرسی نخواهد شد؛ اما با توجه به قدرت جناح دست راستی، نتانیاهو از برتری در تشکیل دولت ائتلافی آینده برخوردار است.گفتنی است تنها چند ساعت پس از برگزاری انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی، ۲ حزب سیاسی صهیونیست به دلیل بروز تخلفات متعدد در جریان برگزاری انتخابات به‌صورت رسمی از روند برگزاری این انتخابات شکایت کردند. گفته ‌شده دو حزب اسرائیل بیتنا و میرتص در شکایت خود اعلام کرده‌اند که در بسیاری از صندوق‌ها، نشانی از آرای حامیان آنها وجود ندارد و در برخی مراکز رأی‌گیری نیز رأی‌دهندگان نتوانسته‌اند به این دو حزب رأی دهند.
با توجه به نتیجه اولیه شمارش آرا، ۲ حزب به‌شدت ارتودکس «شاس» و «اتحاد یهودیت توراتی» هر یک ۸ کرسی را از آن خود خواهد کرد حال آنکه جنبش عربی برای تغییر و حزب کارگر هر کدام از ۶ کرسی برخوردار می‌شوند. در این میان، اسرائیل بیتنا و اتحاد احزاب دست راستی ۵ کرسی و احزاب کولانو (همه ما) و میرتص ۴ کرسی را از آن خود خواهند کرد. حزب عربی رام بلد نیز با کسب ۳.۲۵ درصد آرا، ۴ کرسی را از آن خود خواهد کرد. این نتایج به احزاب مذهبی و راستگرا ۶۵ کرسی و به احزاب عرب و چپگرا ۵۵ کرسی در انتخابات جاری فلسطین اشغالی می‌دهد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رقیب او در انتخابات فلسطین اشغالی بعد از اعلام نظرسنجی‌های متناقض از شعب اخذ رأی هر دو اعلام پیروزی کردند.
لازم به ذکر است در ادامه حمایت آمریکا از نتانیاهو، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در یک جلسه استماع در کمیته اعتبارات مجلس سنا از دادن پاسخ به سوالی درباره موضع دولت این کشور در قبال الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی امتناع کرد.علیرغم انتقادهای بین‌المللی از مواضع اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره تلاش او برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری فلسطین به این رژیم بعد از انتخابات پارلمانی فلسطین اشغالی، وزیر خارجه آمریکا از اظهارنظر درباره اینکه واشنگتن در صورت این اقدام غیرقانونی چه خواهد کرد، امتناع کرده است. در این میان نتایج رسمی نشان داد، احزاب عرب شرکت‌کننده در انتخابات کنست (پارلمانی رژیم صهیونیستی) موفق شده‌اند که ۱۰ کرسی را به خود اختصاص دهند. در ادامه سیاست‌های اشغالگرایانه مسئولان رژیم صهیونیستی صبح دیروز منطقه باب‌العامود واقع در شهر قدس اشغالی را بستند.
در این میان در ادامه اقدامات غربی‌ها در حمایت از نتانیاهو، وزارت کشور آلمان از یورش پلیس این کشور به دفاتر وابسته به سازمان‌های اسلامی که مظنون به حمایت مالی از حماس هستند، خبر داد. در همین حال علیرغم عدم اعلام نتیجه نهایی، صدراعظم اتریش در اقدامی زودهنگام، از نتانیاهو به عنوان پیروز رقابت پارلمانی رژیم صهیونیستی نام برد و به وی تبریک گفت.

کد مطلب: 108434
 
Share/Save/Bookmark