میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۰
 
 
نشست سران کره شمالی و آمریکا در ویتنام برگزار شد
دیدار نه چندان دوستانه اون و ترامپ

سران آمریکا و کره شمالی که به «هانوی» پایتخت ویتنام سفر کرده‌اند، برای دومین بار با یکدیگر دیدار کردند در حالی که گزارش‌ها از غیر دوستانه بودن مذاکرات حکایت دارد. .
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دیروز در هانوی ویتنام دیدار کردند تا دومین دیدار آنها بعد از دیدار ۲۲ خردادماه آنها در سنگاپور انجام شود. «دونالد ترامپ» در ابتدای این دیدار به «کیم جونگ اون» گفت که دیدار با شما برای من افتخاری است. فکر می‌کنم [دیدار با کیم] بسیار موفق باشد و رابطه بسیار خوبی داشته باشیم.سران آمریکا و کره شمالی که طبق برنامه قبلی قرار بود امروز چهارشنبه در هانوی دیدار کنند، بعد از دیدار دوجانبه برای چند دقیقه کوتاه در مقابل خبرنگاران حاضر شدند و اظهاراتی درباره مذاکرات دو کشور مطرح کردند.
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به دیدار قبلی آنها در سنگاپور گفت: دیدار اولمان بسیار موفق بود... بعضی می‌خواهند که سریع‌تر پیش برود، اما شما راضی هستید، من هم راضی‌ام». رهبر کره شمالی هم در اظهاراتی کوتاه گفت که اطمینان دارد که دومین نشست او و رئیس‌جمهور آمریکا به نتیجه منتهی خواهد شد. اولین نشست سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور ۲۲ خردادماه برگزار شد و با با توافق بر سر یک سند چهار بندی درباره موضوعاتی از قبیل «خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره» به پایان رسید
پیش از این دیدار نیز رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه دیدار با رهبر کره شمالی در «هانوی» پایتخت ویتنام با رئیس‌جمهور کشور میزبان این نشست دو جانبه دیدار کرده است. «انگوین فو ترونگ» رئیس‌جمهور ویتنام پیش از این دیدار در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» از تلاش‌های کشورش برای برگزاری هر چه بهتر نشست ترامپ و کیم خبر داده بود. ترونگ در دیدار با ترامپ ضمن ابراز تمجید از رئیس‌جمهور آمریکا به او بابت «کارنامه خوب اقتصادی»‌اش در دو سال اخیر ریاست جمهوری تبریک گفت.
از سوی دیگر قانونگذار آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ در این کشور اعتراف کرده دلیل اصرار کره شمالی برای داشتن سلاح‌های اتمی سیاست‌های براندازانه واشنگتن است. گابارد نظر خود را در شرایطی مطرح کرده که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا عصر سه‌شنبه برای برگزاری دومین دیدار با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی وارد «هانوی»، پایتخت ویتنام شد. رئیس‌جمهور آمریکا امیدوار است بتواند کره شمالی را برای خلع سلاح هسته‌ای مجاب کند.
گابارد در توئیتر نوشت: «دلیل توسل‌ جستن کره شمالی به سلاح‌های هسته‌ای این است که دونالد ترامپ خواستار حفظ سیاست‌های شکست‌خورده و براندازانه ما است. کیم می‌بیند ما در عراق، لیبی و سوریه چه کردیم و می‌ترسد که خودش نفر بعدی باشد.
بدون آنکه ما سیاست‌های جنگی و براندازانه‌مان را خاتمه دهیم، کیم سلاح‌های هسته‌ایش را به عنوان بازدانده حفظ خواهد کرد.» آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

کد مطلب: 108137
 
Share/Save/Bookmark