میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴
 
 
سوال از ظریف به تعویق افتاد

موافقت مجلس با تعویق سوال از «ظریف»، تعیین تعریف ورزش حرفه‌ای و باشگاه ورزشی، پیگیری شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی، درخواست رئیس مجلس از کمیسیون کشاورزی برای پیگیری هجوم ملخ‌ها در هرمزگان و ...از جمله مهمترین اخبار جلسه دیروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست مسعود پزشکیان برگزار شد و بررسی جزییات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، بررسی طرح اصلاح آیین‌نامه‌ داخلی مجلس درباره تکلیف دولت به ارائه بودجه شرکت‌های دولتی و... در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
قرار بود در این جلسه سوال کواکبیان نماینده تهران، حسین‌زاده نماینده نقده و قربانی نماینده آستارا از وزیر خارجه در دستور کار نمایندگان قرار بگیرد که با درخواست دولت و موافقت مجلس سوال از «ظریف» به تعویق افتاد. همچنین فاطمه سعیدی گفت که طبق توضیحات وزیر بهداشت در جلسه فراکسیون امید، کیفیت داروهای تولید داخل به سطحی رسیده که نیاز به واردات داروهای خارجی با مشابه داخلی نداریم.
در ادامه نمایندگان با ۱۶۲ رأی موافق، ۳۰ رأی ممتنع و دو رأی مخالف از ۲۲۰ نفر نماینده حاضر در جلسه با کلیات طرح مربوط به شفاف‌سازی بودجه شرکت‌های دولتی موافقت کرد. همچنین با رای مجلس طرح اصلاح آیین‌نامه‌ داخلی مجلس درباره تکلیف دولت به ارائه بودجه شرکت‌های دولتی با رای مجلس شورای اسلامی به کمیسیون تدوین آیین‌نامه‌ داخلی برگشت.
در ادامه این جلسه، مجلس در مصوبه‌ای اهداف تشکیل وزارت ورزش و جوانان را تعیین کرد و نمایندگان مجلس مواد ۱ و ۲ لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان را تعریف کردند که بر اساس آن تعاریف ورزش همگانی، حرفه‌ای و باشگاه ورزشی را مشخص شد.
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت رئیس حفاظت و بازرسی مجمع تشخیص مصلحت نظام از محمود صادقی نماینده تهران خبر داد و گفت که پرونده شکایت شورای نگهبان از صادقی همچنان در هیأت در حال بررسی است. در پایان یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

کد مطلب: 109334
 
Share/Save/Bookmark