میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
لاوروف:
گفت‌و گو بین ایران و اعراب صورت گیرد

وزیر خارجه روسیه در دیدار با دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی در مسکو آغاز گفت‌وگوها بین ایران و کشورهای عربی خلیج فارس با هدف تقویت اعتماد متقابل، شفافیت در اقدامات نظامی و ایجاد ساختاری برای تأمین امنیت جمعی را بااهمیت نامید.
سرگئی لاوروف، در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در پایان مذاکرات خود با یوسف احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی بار دیگر بر ضرورت آغاز گفت‌وگوها بین ایران و کشورهای عربی خلیج فارس تأکید کرد.
وی گفت: ما به‌شدت نگران عدم حل‌وفصل برخی مناقشات و همچنین وخامت اوضاع در برخی کشورهای اسلامی هستیم. ما نگران افزایش تنش در منطقه خلیج فارس هستیم. ما معتقد هستیم که عامل ایران باید در روند حل‌وفصل سیاسی اوضاع در منطقه مورد توجه قرار بگیرد. ما پیشنهاد قبلی خود را درباره اینکه لازم است تا بین اعراب و ایران گفت‌وگوهایی در جهت تقویت اعتماد متقابل، شفافیت در اقدامات نظامی و ایجاد ساختاری برای تأمین امنیت جمعی در منطقه انجام شود تکرار می‌کنیم. این گفت‌وگوها باید از سوی جامعه بین‌المللی، از جمله اتحادیه کشورهای عرب و سازمان همکاری‌های اسلامی مورد حمایت قرار بگیرد.
وزیر خارجه روسیه همچنین تأکید کرد، کشورهای غربی نباید از استاندارد دوگانه‌ در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در خاک سوریه استفاده کنند وی توضیح داد: مبارزه با تروریسم در خاک سوریه باید بدون هیچ استاندارد دوگانه‌ای باشد همان‌طور که در قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده این جنگ باید بدون سازش باشد، حتی در کرانه باختری رود اردن، حتی در منطقه کاهش تنش ادلب که در حال حاضر به‌عنوان عاملی دفاعی از عناصر گروه تروریستی جبهة النصرة مورد استفاده قرار می‌گیرد، همه اینها استانداردهای دوگانه‌ای است که باید اصلاح گردد.

کد مطلب: 109730
 
Share/Save/Bookmark